تاریخ انتشار۲۶ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۱
کد مطلب : 607234

اوج عقلانیت در دفاع مقدس علیه استعمارگران رخ داد

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: از نظر ما هفته دفاع مقدس، جشن و زمان تکریم جامعه ایثارگری است و جای پرداختن به شبهات جنگ نیست.
اوج عقلانیت در دفاع مقدس علیه استعمارگران رخ داد
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب،  نشست خبری اعلام برنامه‌های هفته دفاع مقدس سال 1402 با حضور سردار بهمن کارگر رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

کارگر در این مراسم با تبریک فرا رسیدن چهل و سومین سالگرد دفاع مقدس به ملت ایران، خصوصا جامعه ایثارگری، گفت: دفاع مقدس تحقق ارزش های جامعه امام زمانی و اوج ایثار و فداکاری بهترین بندگان خدا بود. 

وی افزود: اوج عقلانیت در دفاع مقدس علیه استعمارگران رخ داد و قدرت و اقتدار ایران به دنیا ثابت شد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اعلام برنامه های بزرگداشت این هفته، اظهار داشت: 477 ستاد در شهرستان‌ها و نیروهای مسلح برای گرامیداشت دفاع مقدس در کشور تشکیل شده که مشغول انجام وظایف خود هستند. در این ستادها هزار و 186 برنامه اجرا خواهد شد که بیش از 5 هزار برنامه در ذیل آن تدارک دیده شده است.

وی ادامه داد: 444 کتاب و 117 کتاب صوتی در این هفته رونمایی می شود و 82 نماهنگ نیز با این موضوع تهیه شده است. هزار و 14 برنامه تکریم جامعه ایثارگری را خواهیم داشت و نیز 327 نشست تخصصی خواهیم داشت و 109 مراسم شب شعر برگزار می شود. 24  نمایش خیابانی نیز با موضوع دفاع مقس اجرا خواهد شد.

کارگر از همایش «جهاد و مقاومت؛ از دیروز تا امروز» در حضور مقام معظم رهبری در 29 شهریور خبر داد و گفت: این مراسم در حسینیه امام خمینی برگزار می‌شود که به صورت تصویری و مستقیم در بقیه شهرستان‌ها از طریق رسانه ملی نیز پخش خواهد شد که اقشار مختلف و نمایندگان ادیان توحیدی، خانواده شهدای سلامت، امنیت و دفاع مقدس نیز حضور خواهند داشت.

وی افزود: همچنین رژه دریایی نیروهی مسلح در استان هرمزگان را داریم که که در صبح 31 شهریور انجام خواهد شد. همچنین برخی از فرماندهان دفاع مقدس سخنران پیش از خطبه‌های نمازجمعه سراسر کشور خواهند بود.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ادامه داد: گرامیداشت عملیات کمان 99 توسط ارتش انجام خواهد شد و کنگره ملی شهدای منا نیز برگزار می‌شود. همچنین عطرافشانی و میثاق با شهدا را در پنجشنبه 6 مهر خواهیم داشت.

وی گفت: زنگ ایثار در مدارس به صدا در خواهد آمد و از شهدای محلات توسط مردم تکریم می‌شود و به دیدار خانواده شهدا خواهند رفت.

کارگر از برگزاری همایشی با عنوان اسوه های صبر، پاسداشت شهدای زن خبر داد و افزود: مستندی از تاریخ معاصر کشور تا پایان جنگ در 100 قسمت 25 دقیقه‌ای از شبکه افق پخش ‌می‌شود که 5 قسمت آن در هفته مقدس پخش خواهد شد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بیان داشت: مسئولان با حضور در آسایشگاه‌های جانبازان به دیدار این عزیزان خواهند رفت. جانبازانی که واقعا وجودشان ارزشمند است و بعضا از عملیات فتح‌المبین سال 61 تا اکنون روی تخت هستند و روحیه‌شان طوری است که ما از آنها انرژی می گیریم. همچنین از یک میلیون همسر رزمندگان دفاع مقدس، شهدا امنیت، سلامت تجلیل می شود.

وی افزود: فیلمی در خصوص زنان توسط انسیه شاه حسینی در خوزستان با موضوع حوض خون در حال ساخت است و فیلم‌های دیگری مثل دسته دختران هم با موضوع زنان در دفاع مقدس پخش شد که البته انتقاداتی به آن شد. البته انتقاد بد نیست اما باید طوری باشد که دیگران را از پرداختن به این موضوع پشیمان نکند.

کارگر خاطرنشان کرد: ما حامی کسانی هستیم که با موضوع دفاع مقدس بخواهند فیلم بسازنند و منابع و تجهیزات را در اختیارشان خواهیم گذاشت.
 
وی گفت: برخی می گویند برنامه‌های پاسداشت این هفته هر سال تکرار می‌شود که می گوییم تکرار همیشه هم بد نیست اما روی مدل اجرایی این برنامه ها می‌شود نوآوری کرد که ما چنین کاری خواهیم کرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در پاسخ به سوال تسنیم مبنی بر اینکه موضوع جهاد تبیین و بررسی شبهات مطرح پیرامون جنگ، در برنامه‌های این هفته کمرنگ است، گفت: از نظر ما هفته دفاع مقدس، جشن و زمان تکریم جامعه ایثارگری است و جای پرداختن به این مباحث نیست. کمااینکه در طول سال در کمیته‌های تخصصی و دانشگاه‌ها شبهات جنگ بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: خیلی وقت ها برخی شبهاتی که در رسانه ها مطرح می‌شود سوال عموم جامعه نیست و طرح آن در این سطح اشتباه است  و‌ پاسخ به برخی سوالات شبهه را بیشتر می کند.

گارکر اظهار داشت: مردم هنوز به دفاع مقدس وفادارند و سند این صحبت حضور جوانان مدافع حرم امثال شهید محسن حججی و مصطفی صدرزاده در سوریه است.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjtaemxuqey8z.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی