تاریخ انتشار۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۳:۱۸
کد مطلب : 607260
مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه پاسداران:

ناب ترین آیات الهی درباره شهدا نازل شده است

مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی دریایی سپاه گفت: ناب ترین آیات الهی درباره شهدا نازل شده است قرآن به صراحت آورده است که آنان که در راه خدا جهاد می کنند و در راه خدا به مقام رفیع شهادت نایل می آیند نمرده اند بلکه زندگی جاودانه ابدی پیدا کرده اند.
ناب ترین آیات الهی درباره شهدا نازل شده است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحمید رئیسی اظهار کرد: الحمدلله امسال با حمایت و پشتیبانی دریادار پاسدار تنگسیری فرمانده محترم نیروی دریایی سپاه و همت معاونت نیروی انسانی و امور ایثارگران ندسا دوره تربیت و تعالی ویژه فرزندان و خانوادهای شهدا نیروی دریایی سپاه برای اولین بار در سطح نیرو های مسلح در مشهد مقدس با موفقیت برگزار شد.
 
وی با ذکر حدیثی پیرامون رحلت جانگداز پیامبر اعظم اسلام(ص) اظهار داشت: مصیبتی بر بشریت وارد شد که به واسطه رحلت نبی مکرم اسلام پرتوهای وحی الهی بر بشریت قطع شد.
 
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به درس عاشورا و خط گرفتن شهدا از واقعه عاشورا، در وصف شهدا گفت: شهدا در مسیر انتخاب خود بین زندگی دنیا و شهادت، با پیروی از نفس مطمئنه خود که ندای "هل من ناصر ینصرنی" امام خود را در عاشورا لبیک گفتند و این چنین انتخاب کردند تا برای حفظ دین و اسلام خود قهرمانانه مبارزه کنند و به آرزوی دیرینه خود یعنی شهادت در راه خدا نائل آمدند.
 
وی اظهار داشت: ناب ترین آیات الهی درباره شهدا نازل شده است قرآن به صراحت آورده است که آنان که در راه خدا جهاد می کنند و در راه خدا به مقام رفیع شهادت نایل می آیند نمرده اند بلکه زندگی جاودانه ابدی پیدا کرده اند . همچنین به آیه ۱۱۱ سوره توبه در مقام شهدا اشاره کرد و اظهار داشت که شهدا با خداوند متعال به بهای بهشت معامله کرده اند.
 
وی  همچنین تصریح کرد که دلایل واضح و آشکار بر حی بودن شهدا تأثیرپذیری از آنهاست یعنی عالم ماده تنها از چیزی تأثیر می پذیرند که زنده باشند و این تأثیرپذیری در بسیاری از شهدای ما مثل شهید حاج قاسم سلیمانی، شهدای دفاع مقدس، مدافعان حرم، مدافعان سلامت و شهدای صدر اسلام تا کنون به کرّات دیده شده و درک می شود.
 
 در راستای تأکیدات رهبر معظم انقلاب (حفظه الله) مبنی بر جهاد تبیین و همچنین بمنظور ارتقای فرهنگ دینی و بصیرت افزایی خانواده معظم شهدا، مرکز ایثارگران معاونت نیروی انسانی ندسا برنامه ای را در قالب دوره های بصیرت افزایی برای فرزندان متأهل شهدا با شرایط سنی زیر چهل سال برگزار  کرد.
 
این دوره به استعداد ۱۹۵ نفر از استانهای هرمزگان، بوشهر و خوزستان در مجتمع آموزشی هتل فانوس دریا در مشهد مقدس در قالب طرح حیات رضوان با حضور اساتید مجرب برگزار شد.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdciqyaqut1aur2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی