تاریخ انتشار۲۷ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۵:۲۶
کد مطلب : 607262
نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:

تربیت نیروی طراز انقلاب باید خروجی کار فرهنگی باشد

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به دلیل آشفتگی حاکم بر مجموعه ساختار فرهنگی، یک سری اشکالات وجود دارد، افزود: باید به لحاظ کیفی بررسی شود که نتیجه و خروجی فعالیت های فرهنگی، تربیت چه تعداد نیرو در طراز قرآن، مسجد و انقلاب اسلامی بوده است.
تربیت نیروی طراز انقلاب باید خروجی کار فرهنگی باشد
 به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، محمد آشوری در بازدید از ستاد کانون های مساجد هرمزگان با اشاره به اینکه بسترهای مختلف و زمینه شکل دادن انسان هایی با مختصات ارزشی و فرهنگی ایجاد کرده ایم، گفت: دوران هشت سال دفاع مقدس و جنگ با داعش و شهدای حرم، مدل شکل گیری کار فرهنگی بود.
 
وی با تأکید بر اینکه باید طوری رفتار کنیم که اربعین حکومتی نباشد، بیان کرد: خود جریان اصیل اربعین، انسان ساز است. آدمی که می رود در این بستر، ممکن است تلنگری بخورد و بر اثر تکانه های فرهنگی اعتقادی از این رو به آن رو شود.
 
آشوری تازیانی، خود را محصول کانون های فرهنگی هنری مساجد معرفی کرد و گفت: تربیت یافته مسجد فاطمیه در دوران شکل گیری انقلاب هستم اگرچه آن زمان اسمی از کانون فرهنگی هنری نبود اما همین فعالیت ها نظیر کلاس های مختلف درس قرآن، نهج البلاغه، اخلاق و سیاسی در مسجد تشکیل می شد.
 
وی، نفس عمل فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد را بسیار موثر دانست و اظهار کرد: به نظرم کار ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد هماهنگ کننده و تنظیم کننده فعالیت ها در حوزه فرهنگی مساجد باشد.
 
نماینده حوزه مرکزی استان هرمزگان در مجلس از نداشتن ارزیابی از فعالیت ها به عنوان خلأ مهم در حوزه فرهنگی نام برد و با ذکر این مطلب که عملیات فرهنگی زیادی داریم، افزود: محرم و صفر دهه عملیات فرهنگی است. عملیاتی که خود مردم برای انجام آن برانگیخته اند.

آشوری تأکید کرد: کانون های فرهنگی هنری مساجد که عمده مخاطب آن نسل نوجوان و جوان است باید برای واکسینه کردن قشر جوان که امروز در معرض تهاجم فرهنگی دشمن است چاره اندیشی اساسی کند و طرحی نو دراندازد.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcai0niu49nwu1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی