تاریخ انتشار۲۸ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۹:۵۷
کد مطلب : 607514

مذاکره قضات ایران و عراق برای کاربردی شدن تفاهمنامه‌های قضایی

ایران و عراق در مورد کاربردی شدن یادداشت‌های تفاهم در زمینه همکاری‌های قضایی گفت و گو کردند.
مذاکره قضات ایران و عراق برای کاربردی شدن تفاهمنامه‌های قضایی
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب به نقل از دفتر رسانه ای شورای عالی قضایی عراق، نشست قضات اعضای کمیته پیگیری اجرای تفاهم نامه امضا شده بین ایران و عراق در خصوص همکاری های قضایی با هیات قضایی ایران در بغداد برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این نشست دو طرف درباره چگونگی اجرایی شدن تفاهمنامه منعقد شده بین ایران و عراق در زمینه همکاری قضایی بحث و تبادل نظر کردند.».

در این نشست «لیث جبر» رئیس مرجع نظارت قضایی، « رزاق کاطع» و «عادل خضیر» از ناظران قضایی قضات و «لطیف حسین» دادستان عراق با هیات ایرانی به ریاست «کاظم غریب‌آبادی» معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران درباره همکاری های قضایی دو کشور گفت و گو کردند.

پیش از این «کاظم غریب‌آبادی» معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران امروز با «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی دیدار و گفت و گو کرده بود.

در این دیدار که در دفتر رئیس شورای عالی قضایی عراق در بغداد برگزار شد، دو طرف در خصوص تکمیل همکاری‌های دو کشور در حوزه قضایی و حقوقی گفت و گو کردند.

کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران روز گذشته به منظور شرکت در اولین نشست کمیته مشترک قضایی مقابله با تروریسم در راس یک هیات قضایی وارد بغداد شد.

غریب‌آبادی قرار است در این سفر همچنین با وزیر دادگستری عراق دیدار و درباره تعدادی از پرونده ها و همکاری های فی مابین گفت‌وگو کند.

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ایران بهمن ماه سال ۱۴۰۱ در سفر به عراق با فائق زیدان درباره پرونده ترور فرماندهان عملیات پیروزی بر گروه های تروریستی شهیدان سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حاج ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق و نیز مبارزه دو کشور با گروهک‌های تروریستی و موضوعات دیگر مانند پیگیری امور زندانیان ایرانی و عراقی گفت وگو کرده بود.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdca60niy49nwm1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی