تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۳:۵۲
کد مطلب : 607536

آغاز طرح مشترک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در سیریک

مدیر عامل جمعیت هلال احمر هرمزگان گفت: طرح مشترک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ جهانی و هلال احمر در شهرستان سیریک اجرا شد.
آغاز طرح مشترک فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر در سیریک
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، مختار سلحشور با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح برای مقابله با خکشسالی و فعالیت‌های مختلفی مانند اعزام گروه‌های پزشکی، تأمین برخی تجهیزات درمانی و بیمارستانی، آموزش و حوزه‌های دیگر اجرا شده است.

سلحشور افزود: این طرح مشترک از ۲ هفته قبل با جذب منابع مالی بین‌المللی از فدراسیون بین‌المللی صلیب سرخ جهان، هلال احمر (IFRC) و صلیب سرخ ژاپن، آغاز شده است و تا پایان آبان ادامه دارد.

وی گفت: در اجرای این طرح چهار گروه پزشکی در بخش‌های تخصص‌های زنان، اورتوپدی، داخلی، ژنتیک، اطفال، آسم و آلرژی، چشم پزشک، متخصص قلب و دندان پزشکی به مردم شهرستان سیریک خدمات درمانی رایگان می‌دهند.

نهاد بین‌المللی صلیب سرخ انجمن و سازمان غیردولتی انسان‌دوستانه ای است که ابتدا تنها برای مراقبت و حمایت از سربازان زخمی جنگ تشكیل شده بود، اما بعدها مسوولیت و وظیفه ی پشتیبانی و حفاظت از تمام آسیب دیدگان در حوادث مختلف را برعهده گرفت.
 
این سازمان در همه ی كشورهای دنیا شعبه‌هایی را دایر كرده است كه در طول جنگ و صلح به انجام وظیفه می پردازد. جمعیت صلیب سرخ بدون توجه به طبقه، رنگ، عقیده و ملیت افراد به آنها امدادرسانی می‌كند.
 
شهرستان ۵۳ هزار نفری سیریک دارای سه شهر، ۲ بخش و ۷۶ روستا است و در فاصله ۱۷۵ کیلومتری شرق مرکز هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcexf8ppjh87ni.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی