تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۵:۲۷
کد مطلب : 607539
مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان:

توسعه عدالت اجتماعي از آثار و بركات وقف است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان با تاکید بر ترویج سنت حسنه وقف در جامعه، گفت: توسعه و ترويج عدالت اجتماعی يكی از بركات و آثار ماندگار وقف در بخش های مختلف جامعه است.
توسعه عدالت اجتماعي از آثار و بركات وقف است
به گزارش حوزه استان های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام سید عباس مسعودی در جلسه شورای اداری این اداره کل که با حضور معاونین و روسای ستادهای اوقاف استان برگزار شد، با اشاره به نزدیک شدن به ایام هفته وقف، اظهار داشت: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای بهتر برگزار شدن این هفته انجام گیرد.

وی افزود: نشان دادن فعالیت‌های عرصه وقف باید اولویت تمام برنامه‌ها در این هفته باشد، تا مردم از برکات وقف در جامعه آگاهی داشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اضافه کرد: اسلام برای ایجاد عدالت اجتماعی و اقتصادی راهكار‌هایی از جمله خمس، زكات، انفاق و صدقه ارائه می‌دهد كه وقف نیز یكی از این راه حل‌ها است كه ضمن ایجاد سعادت دنیوی توشه‌ای برای آخرت نیز هست.

حجت الاسلام مسعودی تأکید کرد: مسئولان، فعالان اجتماعی و فرهنگی، نخبگان، خیران و به ویژه رسانه ها نقش کلیدی در تبیین، معرفی و توسعه ظرفیت های متنوع فرهنگ وقف در جامعه دارند.

وی ابراز داشت: فرهنگ‌سازی توسعه وقف و آشنایی جامعه با این سنت حسنه مکتب اسلام تأثیرات فراوانی در عدالت اجتماعی، همگرایی اقوام و مذاهب، ماندگاری موضوعات دینی، ایثار و تقویت باورهای اعتقادی دارد.

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdchxqn-w23nvmd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی