تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۲۴
کد مطلب : 607570
همزمان با آغاز سال نوی عبری؛

دیدار حوزویان تهران با رهبر یهودیان ایران

همزمان با آغاز سال نوی یهودیان جمعی از روحانیون حوزه علمیه تهران در دیدار با اعضای انجمن کلیمیان این ایام را به یهودیان ایران و جهان تبریک گفتند.
دیدار حوزویان تهران با رهبر یهودیان ایران
به گزارش حوزه فرهنگ و هنر خبرگزاری تقریب، همزمان با آغاز سال نوی یهودیان جمعی از روحانیون حوزه علمیه تهران در دیدار با اعضای انجمن کلیمیان این ایام را به یهودیان ایران و جهان تبریک گفتند.

در این دیدار که به ابتکار و همت دفتر سیاسی و اجتماعی مرکز مدیریت حوزه علمیه تهران برگزار شد، خاخام حمامی رهبر یهودیان ایران و رئیس دار‌الشرع، همایون سامی‌یح نجف‌آبادی رئیس انجمن کلیمیان و نماینده کلیمیان در مجلس و جمعی از اعضای انجمن کلیمیان حضور داشتند و از برگزاری این جلسه ابراز خرسندی کردند.سامی‌یح در این دیدار با تأکید بر اینکه جامعه یهودی ایران همواره وفاداری خود را به نظام مقدس جمهوری اسلامی نشان داده است گفت: متأسفانه دین یهود توسط رژیم اشغالگر قدس در اسرائیل مذهب رسمی است و همین امر باعث بدبینی به یهودیان شده است در حالیکه آن رژیم غاصب بویی از دین نبرده است.

وی ابراز امیدواری کرد: این جلسات به وفاق ملی کمک کند. خاخام حمامی هم برگزاری این جلسه را مبارک خواند و اینکه عالمان دینی اسلام و یهود با هم گفت‌وگو می‌کنند و با محبت و دوستی کنار هم می‌نشینند رهاورد مهم دینداری و مکتب انبیا است.در این دیدار همچنین آرش آبایی از اساتید یهودی دانشگاه ادیان و مذاهب خاطر نشان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت‌وگوی ادیان پیشرفت‌ها و ثمرات بسیار خوبی داشته است.

رئیس دفتر سیاسی و اجتماعی حوزه علمیه تهران هم با بیان تبریک آغاز سال به هموطنان یهودی اظهار داشت: در سده‌های اخیر جریانات استکباری با کنار گذاشتن دین از امور اجتماعی بزرگترین ظلم را به بشریت کردند و عالمان ادیان توحیدی باید با بیان اخلاق و معنویت این خسارت را به نفع مردم جبران کنند.

در پایان این دیدار متن پیام حوزه علمیه تهران در تبریک سال نو عبری قرائت شد.انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdccmmqex2bqxp8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی