تاریخ انتشار۲۹ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۱:۴۱
کد مطلب : 607641
امام جمعه دیر:

نقش بانوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی بازگو نشده است

امام جمعه دیر گفت: ما در صدر اسلام و دوران انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس تا امروز متأسفانه آن طور که باید و شاید به نقش بانوان نپرداخته ایم.
نقش بانوان در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به خوبی بازگو نشده است
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، حجت الاسلام سیدعلی حسینی عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از پیشکسوتان جهاد و مقاومت شهرستان دیر در مصلای شهدای محراب با گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ هشت ساله بر ما تحمیل شد اما چون ملت ما در مقابل این جنگ به دفاع از کشور خود برخواستند از این جهت دفاع مقدس نامیده می‌شود.

امام جمعه دیر با تجلیل از همه خانواده‌های شهدا و ایثارگران، بیان کرد: این مراسم تجلیل اقدامی خداپسندانه است چرا که خدا در قرآن از ایثارگران و رزمندگان و مدافعان تجلیل کرده است.

وی افزود: کسانی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در آن دوران غربت و مظلومیت که تمام دنیا برای ریشه کن کردن انقلاب دست به دست هم داده بودند، احساس تکلیف کردند و ایثارگرانه از جان خود گذشتند و به دفاع برخواستند و حماسه آفریدند از مقام بالاتری نسبت به سایر شهدا و رزمندگان برخوردار هستند.

حسینی با بیان اینکه دفاع مقدس ما هر لحظه و ساعت و روز آن برگ‌های زرینی در کارنامه پر افتخار ملت ما است، گفت: دفاع مقدس مقطع بسیار نورانی و درخشانی از تاریخ این ملت است و باید برای هر روز آن جشن گرفت.

وی ادامه داد: ملت ما در دوران دفاع مقدس با دست خالی و کمبود تجهیزات در مقابل یک دنیا دشمن که از همه تجهیزات و سلاح‌های پیشرفته برخوردار بودند با ایمان و اخلاص و اطاعت از فرمان ولایت و امام و رهبری در مقابل دشمن قرار گرفت و توانست پیروزی‌های بزرگی رقم بزند.

امام جمعه دیر با تأکید براینکه ما وام دار شهیدان و ایثارگران و پیشکسوتان هستیم، ابراز کرد: ما هم در صدر اسلام هم دوران انقلاب اسلامی و هم دوران دفاع مقدس تا امروز متأسفانه آن طور که باید و شاید به نقش بانوان نپرداخته‌ایم.

وی با بیان اینکه بانوان ما و مادران شهدا و همسران ایثارگر و همسران رزمندگان در دوران دفاع مقدس بصورت مستقیم و غیرمستقیم نقش آفرینی کردند، گفت: بانوان ما علاوه بر کمک‌های پشتیبانی و حضور مستقیم در جنگ به عنوان پرستار، پزشک و … کارهای بزرگی کردند در پشت جبهه هم سنگر خانه را محکم نگه داشتند تا رزمنده ایثارگر ما با قوت قلب به جبهه می‌رفت.

حسینی با اشاره به نقش آفرینی بانوان و حضرت زینب (س) در کربلا، بیان داشت: اگر نقش آفرینی اهلبیت بعد از شهادت امام حسین (ع) نبود، یقیناً این نهضت بزرگ این گونه زیبا ترسیم و جلوه گری نمی‌کرد و در دفاع مقدس ما هم همین طور است.

وی عنوان کرد: مادران شهدا وقتی یک فرزندشان به شهادت می‌رسید فرزند دوم و سوم و چهارم را راهی جبهه می‌کردند و می‌گفتند ای کاش فرزند دیگری برای فدای اسلام کردن داشتیم.

امام جمعه دیر افزود: همسران شهدا و ایثارگران شوهران خود را بدرقه می‌کردند و خواهران شهدا و زنان ایثارگران ما هم همین طور بودند و ما باید قدردانشان باشیم و در کنار رزمندگان و همسران پیشکسوتشان نقش این بزرگواران را هم نادیده نگیریم.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcbazb08rhbg0p.uiur.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی