تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱:۱۶
کد مطلب : 607666
نماینده ولی فقیه در گلستان:

برگزاری مراسم فارغ التحصیلی طلاب بسیار مبارک و مسرت بخش است

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: برگزاری مراسم فارغ التحصیلی طلاب باعث تشویق حوزه های علمیه و علمای دین می شود که بسیار مبارک و خوشحال کننده است.
برگزاری مراسم فارغ التحصیلی طلاب بسیار مبارک و مسرت بخش است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در مراسم فارغ التحصیلی طلاب حوزه علمیه مُصلحی شهرستان آق قلا، تصریح کرد: این مجلس، مجلس بسیار مبارکی است و خداوند به فارغ التحصیلان توفیق دهد تا علمای خوبی برای منطقه و خدمتگزاران خوبی برای دین، مردم و امت اسلامی باشند.
 
به گفته وی؛ مسئولان بدانند خدمتی که امروز به مردم می کنند همان دستی است که به سوی آخرت دراز می شود، با خدمت به مردم دست سوی آخرتشان هم پر می شود.
 
امام جمعه گرگان با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت، اظهار کرد: همه علما و متفکران و کسانی که حرف، سخن، کلام و نوشته شان می تواند برای امت اسلامی موثر باشد، باید تلاش کنند تا دل ها به یکدیگر نزدیک شوند.
 
وی افزود: امروز تمام سعی دشمنان با آتش زدن به کتاب مقدس آسمانی و توهین به پیامبر(ص) و مقدسات ما ایجاد جنگ، دعوا و اختلاف بین مسلمانان است.
 
به گفته وی؛ دشمنان اسلام و شیاطین به دنبال ایجاد اختلاف بین امت اسلامی هستند تا مسلمانان را به جان هم بیندازند و اوضاع و احوال را آلوده کنند و به مقاصد شومشان برسند.
 
آیت الله نورمفیدی مهربان بودن با همدیگر را از خواسته های خداوند از امت اسلامی دانست و گفت: خداوند متعال از برگزاری این نوع مراسمات و مجالس و کنار هم بودن شیعه و سنی در این محفل خوشحال و راضی است، در این مجلس دعاها هم مستجاب می شود.
 
وی ادامه داد: علمایی که خودشان دین شناس و خداشناس می شوند و دلشان به نور ایمان، یقین و اخلاص روشن می شود و مردم را ارشاد و هدایت می کنند بسیار ارزشمند هستند.
 
به گفته وی؛ علم و دانش از نظر اسلام بسیار مهم است و علومی همچون؛ خداشناسی، دین شناسی، احکام خدا را دانستن، به قیامت یقین و ایمان پیدا کردن که انسان را به سوی خدا سوق و حرکت می دهد بسیار اهمیت دارد.
 
نماینده ولی فقیه در گلستان با اشاره به حدیثی از صحیح بخاری و اصول کافی، اظهار کرد: این دو بزرگوار در مورد علم و دانش اشاراتی داشته و نقل کرده اند؛ دانشمندان و علمای دین، وارثان انبیا هستند.
 
وی افزود: این دو از رسول خدا(ص) نقل کرده اند؛ «اگر کسی قدمی در راه یادگیری معرفت دینی و خداشناسی بردارد و علم و دانشش را زیاد کند، راهی به سوی بهشت برایش باز می شود».
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdciqyaqqt1auq2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی