تاریخ انتشار۳۰ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۴۳
کد مطلب : 607715

جشنواره قصه‌گویی با موضوع سردار سلیمانی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان در بخش ویژه با موضوع سردار سلیمانی برگزار می‌شود.
جشنواره قصه‌گویی با موضوع سردار سلیمانی در آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، زهرا آبسوران امروز در جمع خبرنگاران که به مناسبت برگزاری بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی و نیز هفته ملی کودک برگزار شد با گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هدف از برگزاری این جشنواره، عمومی‌سازی و مردمی‌سازی قصه‌گویی در اقشار، فضاسازی و استفاده از ظرفیت قصه‌گویی به عنوان رویکرد فراگیر جامعه و نیز تقویت قصه‌گویی ایرانی با هدف ثبت جهانی قصه‌گویی است.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: شعار امسال جشنواره قصه‌گویی نیز"با قصه لبخند بسازیم" نامگذاری شده است.
 
وی با اشاره به اینکه این جشنواره در چند بخش برگزار می‌شود افزود: شرکت‌کنندگان می‌توانند در بخش‌هایی مانند بخش کلاسیک، آیینی-سنتی- زبان اشاره، ۹۰ ثانیه و بین‌المللی در آن شرکت کنند و بخش‌های ویژه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی نیز سردار سلیمانی و تکیه بر لبخند است.
 
 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی گفت: همچنین محورهای جشنواره قصه‌گویی شامل قصه‌های قرآنی، روایت اراده شامل قصه‌های کارآفرینان و صاحب‌نظران عرصه تلاش، قصه نامداران و قصه‌های آزاد است که نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال، بزرگسالان بالای ۱۸ سال و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
 
وی تصریح کرد: دهه سوم آبان ماه جشنواره مرحله استانی آن به مدت دو روز برگزار شده و با توجه به اینکه امسال مرحله منطقه‌ای برداشته شده است، برگزیدگان به صورت مستقیم به مرحله ملی راه می‌یابند.
 
آبسوران گفت: علاوه بر آن بخش علمی این جشنواره در موضوع مضامین کاربردی و محتوایی و نیز مضامین اجرایی در قالب مقاله‌های پژوهشی، علمی و رسانه‌های علمی برگزار شده و علاقه‌مندان تا اول آبان ماه فرصت شرکت در جشنواره را دارند.
 
وی در ادامه اظهار داشت: در سال گذشته از آذربایجان‌غربی یک نفر در بخش آیینی و سنتی به مرحله منطقه‌ای و یک نفر نیز به مرحله بین‌المللی راه یافت.
 
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به برنامه‌های هفته ملی کودک و با بیان اینکه شعار امسال این هفته"کودکی بهتر، زندگی بهتر" است گفت: برنامه‌های این هفته نیز از ۱۵ تا ۲۱ مهر با هدف جلب توجه افکار عمومی نسبت به اهمیت کودکی و همچنین ویژگی‌ها و خواسته‌های آنها برگزار می‌شود.
 
وی با بیان اینکه امسال ۴۱ مجموعه در اجرای برنامه‌های هفته ملی کودک، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را یاری می‌کنند افزود: محورهای اصلی در این برنامه‌ها نیز برنامه" برای" کودکان و برنامه" درباره"کودکان است.

آبسوران در ادامه نیز خاطرنشان کرد: با توجه به بازگشایی مرز تمرچین و تردد زائران اربعین حسینی از این مرز، امسال موکب فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در تمرچین حضور یافت و در بخش" مهمانان کوچک امام حسین(ع)" به عنوان موکب برتر شناخته شد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdf509kyt0z56.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی