تاریخ انتشار۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۵۲
کد مطلب : 607788
امام جمعه قم:

دفاع مقدس چهره عاشورایی ملت ایران را نشان داد

امام جمعه قم گفت: دفاع مقدس عرصه ای برای توانمندی ملت ایران و بیداری امت اسلام بود در این دوران چهره عاشورایی ملت ایران نشان داده شد.
دفاع مقدس چهره عاشورایی ملت ایران را نشان داد
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با تقدیر از حضور گسترده شیعیان در مراسم پیاده روی اربعین حسینی اظهار داشت: صفوف بهم فشرده در پیاده روی اربعین به معنای اعلام آمادگی شیعیان برای زمان ظهور حضرت است.

امام جمعه قم با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس گفت: امام در سال ۶۰ واژه جنگ را به دفاع مقدس تعبیر کرد و به همین مناسبت در تمامی کشور رژه نیروهای مسلح برگزار شد که نشان از آمادگی رزمندگان برای دفاع از کشور است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با پیشکسوتان جنگ بیانات مفصلی داشتند افزود: رژیم بعثی عراق با طرح قبلی و با هدف براندازی نظام اسلامی و به زانو درآوردن ملت ایران و اشغال کشور با تحریک استکبار جهانی وارد مرزهای ایران شد و شهرها را بمباران کردند.

وی بیان داشت: اینگونه به عراقی‌ها گزارش داده بودند که با حمله به ایران، پیروزی قطعی خواهد بود و نام و نشانی از ایران باقی نمی‌ماند و این دفاع مقدس، هشت سال ادامه یافت و الگوی موفقیت پایداری و مقاومت آنگونه بوده که وجبی از این خاک به دشمن داده نشد و این امر در حقیقت حدیث ماندگار پایداری و استقامت، دفاع از میهن و کشور بوده است.

آیت الله حسینی بوشهری بیان داشت: ملت‌ها با وقایع تاریخی خود هویت می‌یابند و هویت نسل‌های آینده به خاطر افتخارات نسل‌های گذشته است و بی تردید دفاع مقدس ویژگی هویتی دارد و در آینده نیز ایران اسلامی با الهام از این دفاع مقدس همچنان در صحنه منطقه‌ای و بین المللی هر روز درخشنده‌تر از روز قبل ظهور و بروز پیدا می‌کند.

امام جمعه قم بیان داشت: دوران دفاع مقدس نماد عزت واقعی ملت ایران بود و فرمانده این نماد کسی جز امام راحل نبود.

آیت الله حسینی بوشهری افزود: در دوران دفاع مقدس، گویا عاشورای دیگری رخ داد و این دوران با وجود بایکوت خبری دشمنان، به رسانه‌ای تأثیرگذار و با هویت استکبار ستیزی و مردمی تبدیل شد.

امام جمعه قم گفت: دفاع مقدس چهره عاشورایی ملت ایران را نشان داد و عرصه‌ای برای زیست اخلاقی شد که در صحنه عمل خود را نشان داد و رزمندگان ما در مکتب اخلاق عملی دفاع مقدس، رشد پیدا کردند و این دوران مرکز تولید کادر موفق برای انقلاب اسلامی شد و جوان ۲۵ ساله فرمانده لشکر بودند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: امام راحل کاری بزرگ انجام داد و علاوه بر فرماندهی جنگ، این اتفاق بزرگ را به عرصه‌ای برای پیشبرد اهداف دیگر قرار داد و از تهدید فرصت ساخت.

امام جمعه قم بیان داشت: دفاع مقدس عرصه‌ای برای توانمندی ملت ایران و بیداری امت اسلام بود که ثابت کرد می‌تواند در برابر دشمن ایستاد و به موفقیت دست یافت.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه داد: دفاع مقدس، انسان‌های معمولی را به اسوه و الگوی تبدیل کرد و اعتماد به نفس ملت را تقویت کرد.

امام جمعه قم در ادامه هبا اشاره به آغاز سال تحصیلی مدارس، حوزه و دانشگاه‌ها گفت: از دانشگاه‌ها انتظار تربیت افراد توانمند داریم و باید محیط دانشگاه فضای عفاف و حجاب باشد و نباید محیط علم و دانش به فضایی تبدیل شود که انسان از بیان آن شرم دارد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcdj509jyt0z56.2a2y.html
مرجع : مهر
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی