تاریخ انتشار۳۱ شهريور ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب : 607827

نشست هم‌اندیشی جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید برگزار شد

باحضور مدیران رسانه های خراسان رضوی نشست هم اندیشی اولین رویداد بین المللی رسانه ای خورشید برگزار شد.
نشست هم‌اندیشی جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید برگزار شد
به گزارش حوزه استانهای خبرگزاری تقریب،محمدرضا قلندرشریف امروز در نخستین نشست رسانه‌ای جشنواره بین المللی خورشید در مشهد گفت: به دو دلیل عمده متولی برگزاری جشنواره بین المللی رسانه خورشید شدیم، نخستین دلیل آن مبحث رسانه و زن است که جایگاه آن برای شهرداری مهم است و دلیل دوم آن مشهد است. ما تاکنون در مشهد جشنواره‌ای در مقیاس جهانی نداشتیم و تلاش می‌کنیم دبیرخانه جشنواره را به صورت دائمی در مشهد برپا کنیم. 

وی افزود: زن از ابتدای انقلاب اسلامی مورد اهمیت و توجه رسانه‌های دشمن بوده تا جامعه ما را به واسطه زن دچار اضمحلال و خدشه کند که تاکنون موفق نبوده است. 
شهردار مشهد بیان کرد: بیش از ۲۴۰اثر به این جشنواره با محوریت زن ارسال شده و ۱۰۰زن از فعالان رسانه‌ای داخل و خارج کشور حضور خواهند داشت و بخشی از این افراد از ۴۵ کشور دعوت شدند.

قلندر شریف گفت: هم زمانی این جشنواره زیر ذره بین دشمن خواهد بود و انعکاس مناسب این موضوع توسط رسانه‌ها بسیار مهم است و حضور رسانه‌های خراسان در تمامی قالب‌های مکتوب، مجازی، تصویری، رادیویی و ... مهم است و نیاز است به نحو مطلوب این جشنواره نمایش داده شود. 

شهردار مشهد هدف اصلی از برگزاری جشنواره رسانه خورشید را نمایاندن چهره مطلوب مشهد و زن و رسانه دانست و افزود: افراد رسانه‌ای پایه اصلی در جشنواره خورشید هستند.

نایب‌رئیس کمیسیون زنان و خانواده شورای اسلامی مشهد: فرصت ویژه برای معرفی بانوان مشهد در جشنواره رسانه خورشید

نایب‌رئیس کمیسیون ویژه زنان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد گفت: توجه به زنان فعال در حوزه‌های ورزشی، علمی و فرهنگی مشهدی باید مورد توجه جشنواره بین‌المللی خورشید قرار گیرد‌‌. 

حمید ضمیری در نشست هم‌اندیشی جشنواره بین‌المللی رسانه‌ای خورشید افزود: دنیای غرب تمام تمرکزش را برای بزرگ نمایی کاستی‌های کشور گذاشته در حالیکه ما داشته‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف داریم.  

وی با بیان اینکه برقراری ارتباط میان فعالان زن رسانه‌ای خارجی و بانوان تاثیرگذار و شاخص مشهد باید از سوی این جشنواره مورد توجه قرار بگیرد اظهار کرد: جشنواره بین‌المللی رسانه خورشید یک ظرفیت مهم برای ارتباط میان خبرنگاران مشهدی و زنان رسانه‌ای در سراسر دنیاست که می‌تواند یک ظرفیت بزرگ برای انعکاس نقش واقعی زنان ایرانی به‌ویژه زنان مشهدی در جهان است. هرکدام از این بانوان روایتی دارند که می‌تواند در انعکاس نقش بی‌بدیل آن‌ها تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

نایب‌رئیس کمیسیون ویژه زنان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد اضافه کرد: نقش بی نظیر زنان در عرصه دفاع مقدس این کشور نیز قابل تامل است، زنانی که هم شهید شدند و هم مجروح دادند، در عرصه کارآفرینی در نقاط مختلف شهر بانوانی هستند که برای زنان بی‌سرپرست و بد سرپرست ایجاد اشتغال می‌کنند.

ضمیری تصریح کرد: همچنین در حوزه ورزشی، علمی و فرهنگی نیز بانوان بسیار توانمند و شاخصی داریم که باید مورد توجه این جشنواره بین‌المللی قرار بگیرند و از این فرصت استفاده کرد.

وی ادامه داد: شورای اسلامی شهر مشهد نیز در دو سال گذشته با راه‌اندازی کمیسیون ویژه بانوان و خانواده اقداماتی خوبی در مشهد در حوزه‌های فرهنگی، ورزشی و اجتماعی و کارآفرینی انجام داده است.  

نایب‌رئیس کمیسیون ویژه زنان و خانواده شورای اسلامی شهر مشهد گفت: امیدواریم از این جشنواره به‌عنوان یک فرصت جهت شناساندن ظرفیت‌های مشهد به‌ویژه بانوان مشهدی در کشور و جهان استفاده مناسبی شود.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد: جشنواره خورشید بزرگترین مسیر دیپلماسی عمومی در کشور است

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد گفت: جشنواره بین المللی خورشید فرصتی است برای نشان دادن واقعیت‌هایی که در جامعه وجود دارد و این بزرگترین مسیر دیپلماسی عمومی در کشور است که امیدوارم بتوانیم از این فرصت استفاده خوبی داشته باشیم.

فاطمه سلیمی در نشست مطبوعاتی جشنواره بین المللی رسانه‌ای خورشید با اهالی رسانه‌ای مشهد  به اهمیت رسانه و نگاه دوره ششم شورای شهر مشهد به این موضوع اشاره کرد و افزود: کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای ششم شهر مشهد به پیشنهاد اهالی رسانه ایجاد شد و با توجه به اهمیتی که در حوزه زن و خانواده وجود دارد این در چهار سطح محلی، استانی، کشوری و بین المللی برنامه ریزی کرد که در سطح محلات ۸۰۰ نفر از اعضای شورای اجتماعی محلات مشهد را بانوان تشکیل می‌دهند. در سطح کشور نیز زنان شورا‌های شهر را دعوت کردیم و جشنواره خورشید نیز در بخش بین المللی برنامه ریزی شده است.

سلیمی با بیان این مطلب که حلقه مفقوده تمام کار‌ها رسانه و حوزه فرهنگ است اظهار کرد: جشنواره بین المللی رسانه‌ای خورشید جشنواره‌ای است که زنان خبرنگار بیش از ۴۵ کشور دنیا در مشهد حضور خواهند داشت و بیش از ۱۰۰ خبرنگار کشوری نیز در آن شرکت می‌کنند. ۲۴۱ اثر به این جشنواره ارسال شده که در بین آثار ارسالی بعد از تهران، مشهد رتبه دوم را داشته است.

سلیمی تاکید کرد: ما هرقدر هم برای رسانه کار کنیم کم است. اگر کار رسانه‌ای در کنار فعالیت‌ها نباشد هیچ کس از اقدامات صورت گرفته آگاه نمی‌شود. مهمانان این جشنواره نیز بانوان اثرگذار رسانه‌ای خواهند بود تا چهره واقعی زن در جمهوری اسلامی ایران به ویژه در شهر مشهد و زنان توانمندی که داریم در سطح جهانی نشان داده شوند.

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده گفت: شیرین ابوعاقله بانوی خبرنگاری بود که مظلومیت فلسطین را روایت کرد و باعث شد جشنواره بین المللی خورشید از حرکت این بانوی شهیده شکل بگیرد. شاید الان هم ما باید واقعیتی که در حوزه زنان موثر، زنان توانمند، زنان کارآفرین، زنان هنرمند، زنان نخبگانی در سطوح مختلف جامعه وجود دارد را روایت کنیم.

فاطمه سلیمی تشریح کرد: مشهد یک شهر بین المللی است با نگاهی جهانشهری که در دوره ششم شورای شهر مشهد، این نگاه تقویت شده است. مشهد شهر تمدن سازی در حوزه زنان است، می‌خواهیم در این جشنواره از بحث زنان نوغان که پیکر مطهر علی بن موسی الرضا (ع) را تشییع کردند تا زنان تاریخ ساز مانند خانم گوهرشاد و افراد دیگری که در ساخت تمدن ما موثر بودند گفتگو صورت گیرد.

سلیمی تاکید کرد: معرفی الگو‌های موفق برای دختران امروزمان از دیگر اهدافی است که در این جشنواره مورد نظر است تا چهره واقعی و کرامت زن مسلمان به نمایش گذاشته شود. همچنین در برنامه‌های جشنواره خورشید سعی شده از رسانه‌های مختلف در حاشیه برنامه استفاده شود تا فرصت گفتگو با افرادی که در حوزه رسانه بین المللی فعال هستند و به کشورمان می‌آیند ایجاد شود تا زاویه دیدی که آن‌ها از ایران و زنان ایرانی دارند در سطح جهانی روایت شود.

انتهای پیام/


 
https://taghribnews.com/vdchiqn-q23nv6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی