تاریخ انتشار۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : 608007
آیت‌الله جنتی در نشست شورای نگهبان:

جهاد فرهنگی امام عسکری(ع) می‌آموزد که جهاد تبیین را نمی‌شود کنار گذاشت

دبیر شورای نگهبان گفت: جهاد فرهنگی امام عسکری (ع) در سخت‌ترین شرایط، به ما می‌آموزد که هیچ‌گاه تکلیف جهاد تببین را نمی‌شود کنار گذاشت. باید برای مقابله با انحرافات فرهنگی و اعتقادی، برنامه داشته باشیم.
جهاد فرهنگی امام عسکری(ع) می‌آموزد که جهاد تبیین را نمی‌شود کنار گذاشت
به گزارش حوزه سیاست و اقتصاد خبرگزاری تقریب، آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای جلسه امروز(یکشنبه) شورای نگهبان، ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: این روز را به محضر حضرت ولی‌عصر (عج) و همه ارادتمندان آن حضرت تسلیت می‌گویم. از خداوند می‌خواهم ما را جزو پیروان راستین ایشان قرار دهد.
 
وی افزود: تبیین برخی ویژگی‌های ظاهری و رفتاری شیعیان توسط امام عسکری (ع) زمینه‌ساز یکپارچگی و ایجاد حرکت جمعی در میان شیعیان شد. حماسه راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی (ع) از برکات این هدایت‌هاست.
 
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه از امام حسن عسکری(ع) نامه‌های ارزشمندی به یادگار مانده تاکید کرد: این نامه‌ها اختصاص به یک فرد و یک دوره زمانی ندارد و پیروان آن حضرت، در تمام دوران‌ها مخاطب این نامه‌ها هستند و باید مضامین متعالی آن‌ها را در زندگی خود به کار بگیرند.
 
وی افزود: جهاد فرهنگی امام عسکری (ع) در سخت‌ترین شرایط، به ما می‌آموزد که هیچ‌گاه تکلیف جهاد تببین را نمی‌شود کنار گذاشت. باید برای مقابله با انحرافات فرهنگی و اعتقادی، برنامه داشته باشیم. 

دبیر شورای نگهبان گفت: رفتار حکیمانه امام عسکری(ع) به منظور زمینه‌سازی و مهیا کردن شیعیان برای پذیرش امر مهم غیبت امام دوازدهم، تاثیر فراوان داشت و مانع از سرگردانی پیروان ائمه شد.
 
وی گفت: شناخت سیره امام حسن عسکری (ع) موجب می‌شود تا با سبک زندگی در دوران غیبت آشنا شویم و فرهنگ صحیح انتظار را درک کنیم.
 
آیت‌الله جنتی افزود: زندگی مبتنی بر فرهنگ انتظار، سبک زندگی مؤمنانه بر پایه امیدواری و تلاش است. مومنِ منتظر برای تحقق ارزش‌های الهی مجاهدت می‌کند، اهل صبر است، در برابر ناملایمات و سختی‌ها تسلیم نمی‌شود و از پای نمی‌نشیند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdciuvaqyt1auu2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی