تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۹:۰۴
کد مطلب : 608129
پاتانکار در وبینار سی‌وهفتمین کنفرانس وحدت؛

مسلمانان وظیفه دارند چهره واقعی دین اسلام را به جهانیان نشان دهند

رئیس موسسه فرهنگی اسلامی بمبئی با بیان اینکه دشمنان درپی این هستند که یک چهره مخدوش از دین اسلام را به جهان نشان دهند، گفت: متاسفانه امروز دین اسلام به عنوان یک دین تروریست، افراط گر و خشونت طلب معرفی می‌شود. درحالیکه این گونه نیست و ما مسلمانان باید همگی با کمک یکدیگر چهره واقعی دین اسلام را که دین صلح و امنیت است، ارائه کنیم.
مسلمانان وظیفه دارند چهره واقعی دین اسلام را به جهانیان نشان دهند
به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، دکتر محمد علی پاتانکار،  رئیس موسسه فرهنگی اسلامی بمبئی در سی و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی ضمن قدردانی از دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بابت برگزاری این کنفرانس اظهار داشت: ما کشورهای اسلامی اگرچه کشورهایمان، زبانهایمان، رنگ پوستمان، از یکدیگر جداست اما یک امت هستیم و دین، خدا و رسول (ص) ما یکی است.

وی افزود: ما باید اختلافات را کنار بگذاریم و در میان خود وحدت ایجاد کنیم و برای گسترش برادری و اخوت در جهان الگو باشیم تا بتوانیم به عنوان یک قوم و امت واحده در مسیر پیشرفت و ترقی در کنار دیگر کشورهای جهان حرکت کنیم. خداوند متعال در قرآن کریم تاکید کرده است که به ریسمان الهی چنگ بزنید و از تفرقه دوری کنید.

رئیس موسسه فرهنگی اسلامی بمبئی با بیان اینکه دشمنان درپی این هستند که یک چهره مخدوش از دین اسلام را به جهان نشان دهند، گفت: متاسفانه امروز دین اسلام به عنوان یک دین تروریست، افراط گر و خشونت طلب معرفی می‌شود. درحالیکه این گونه نیست و ما مسلمانان باید همگی با کمک یکدیگر چهره واقعی دین اسلام را که  دین صلح و امنیت است، ارائه کنیم.

وی تصریح کرد: دین اسلام برای دنیا رحمت است نه زحمت. این دین به ما می آموزد که تمام مردم جهان، فرزندان یک آدم و همه بندگان یک خالق و یک مالک هستند.

 پاتانکار خاطر نشان کرد: مسلمانان همه باهم برادر هستند و هر مسئله و اختلافی که دارند را می توانند از طریق گفت و گو  حل کنند. بنابراین بیایید با هم عهد ببندیم که بعد از این باهم متحد باشیم و پیام اسلام را به تمام جهانیان برسانیم.

برای مشاهده فیلم کامل سخنرانی به لینک زیر مراجعه کنید:
https://iuc.taqrib.ir/iuc37/fa/videos/video_20201926

انتهای پیام/

 
https://taghribnews.com/vdcdxj09nyt0zf6.2a2y.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی