تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب : 608555
سیاستمدار ترکیه‌ای؛

هیچ یک از نژادپرستان ترک، از نژاد ترک نیستند

یاسین آکتای، سیاستمدار و نویسنده ترکیه‌ای گفت: کسانی که در ترکیه نژادپرستی می‌کنند از نظر قومی ترک نیستند و این افراد به دنبال اهداف دیگری هستند.
هیچ یک از نژادپرستان ترک، از نژاد ترک نیستند
به گزارش حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب، وبینار "افق سیاسی و تخیل جغرافیایی ترکیه: چرا بیگانه هراسی در حال گسترش است؟" توسط اتحادیه دانشگاهیان و نویسندگان کشورهای اسلامی در استانبول برگزار شد.
 
در این وبینار «یاسین آکتای» مشاور رئیس حزب عدالت و توسعه اظهار داشت که بیگانه هراسی در بین مردم وجود ندارد. آکتای با بیان اینکه جامعه ترکیه به دلیل اینکه جامعه‌ای اسلامی است از بیگانه‌هراسی دوری می‌کند، گفت: «من تصویر بیگانه‌هراسی را به عنوان کمپین برخی گروه‌ها ارزیابی می‌کنم که از نقش ترکیه در جهان آشفته شده‌اند. من می‌توانم شرط ببندم که هیچ یک از افرادی که نژادپرست ترک هستند، در حقیقت ترک نیستند».
 
وی افزود: همگی با استفاده از ترک بودنشان هدف دیگری را دنبال می‌کنند. آنها سعی می‌کنند ترک بودن را بفروشند. هدفی وجود دارد که توسط عوامل دیگر طراحی شده است تا اعراب را علیه ترکیه قرار دهند و از اتحاد ترکیه و اعراب جلوگیری کنند. چون از این وحدت یک ترکیه قوی پدید خواهد آورد.
https://taghribnews.com/vdcgn793nak9zn4.rpra.html
مرجع : haksozhaber
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی