تاریخ انتشار۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۸:۴۷
کد مطلب : 608627

پرچم وحدت به برکت جمهوری اسلامی در عالم گسترش یافته است

امام جمعه پلدشت گفت: به برکت جمهوری اسلامی امروز پرچم وحدت در تمامی عالم گسترش یافته و زیر سایه رسول خدا(ص) و پیامبر رحمت، روز به روز وحدت بین مسلمانان در عالم فراگیر می‌شود.
پرچم وحدت به برکت جمهوری اسلامی در عالم گسترش یافته است
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، حجت‌الاسلام وحید طالبی در نشست روحانیون اهل‌سنت که به مناسبت فرا رسیدن میلاد پیامبر اکرم(ص) در پلدشت برگزار شد با تبریک هفته وحدت اظهار داشت: باید به نعمت جمهوری اسلامی ایران شکرگزار بود چون مردم شیعه و سنی در کنار یکدیگر با وحدت زیر پرچم نظام جمهوری اسلامی ایران زندگی می‌کنند و به برکت جمهوری اسلامی امروز پرچم وحدت در تمامی عالم گسترش یافته و زیر سایه رسول خدا(ص) و پیامبر رحمت، روز به روز وحدت بین مسلمانان در عالم فراگیر می‌شود.

وی با اشاره به موانع وحدت تصریح کرد: بی‌تردید هر جا می‌خواهد وحدت ایجاد شود شیاطین انس و جن بیکار نمی‌نشینند و در این راستا وحدت بین شیعه و سنی یک تاکتیک و موضع‌گیری مقطعی و موقت نیست بلکه وحدت میان مذاهب اسلامی یک راهبرد و برنامه درازمدت و ماندگار است که قرآن نیز بدان تاکید دارد.

امام جمعه پلدشت بیان کرد: از صدر اسلام تاکنون، اسلام‌گرایان واقعی خواستار وحدت بوده و اتحاد را یک امر مسلم و تردیدناپذیر می‌دانند و همواره هر جا وحدت وجود داشته است، دشمنان اسلام عقب‌نشینی کرده و در آنجا احساس ضعف و ذلت کرده‌اند.

وی افزود: بی‌تردید عظمت و استواری مسلمانان در سایه وحدت و همگرایی در جهان اسلام است و آیات و روایات اسلامی اهمیت وحدت و اتحاد را در حیات بشری و نه حیات مسلمانان، نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام طالبی با اشاره به موانع وحدت میان مسلمانان گفت: بی‌شک هوی و هوس انسان‌ها مانع از وحدت و همگرایی بین مسلمانان می‌شود و قرآن کریم پیامبر(ص) را بهترین الگو برای ما معرفی می‌کند چون ایشان دارای خلق عظیم بوده و به صورت متواضعانه با مردم برخورد می‌کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: همچنین باورهای غلطی که از سوی شیطان تلقین می‌شود نیز از موانع وحدت است چون هر کس خود را حق دانسته و دیگری را باطل می‌داند در حالی که همه زیر سایه رسول خدا(ص) هستند.

امام جمعه پلدشت بیان کرد: راهکارهای بسیاری در اسلام برای وحدت و همگرایی مسلمانان وجود دارد در حالی که در سایر مکاتب وجود ندارد و باید با درک متقابل و با گفت‌‌وگو پیش رفت و از تفرقه دوری کرد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgx793uak9z34.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی