تاریخ انتشار۱۲ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۳۶
کد مطلب : 609872

درخواست از مردم تهران برای اهدای خون

مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به روند کاهشی اهدای خون در شهریور ماه گفت: از مردم می خواهیم برای اهدای خون اقدام کنند.
درخواست از مردم تهران برای اهدای خون
به گزارش حوزه جامعه خبرگزاری تقریب، ،سید منتظر شُبّر، مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به آمار کاهش اهدای خون تهرانی‌ها در شهریورماه، خاطرنشان کرد: اگر وضعیت و استقبال از اهدای خون به همین حالت ادامه یابد در تامین خون مورد نیاز با مشکل روبرو می‌شویم و سطح ذخایر خون به کمتر از یک هفته خواهد رسید.

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: در حال حاضر اگرچه در مورد خون مشکلی نداریم و سطح ذخیره آن در حد یک هفته است اما با توجه به اینکه عمر محصولی مانند پلاکت کوتاه و حداکثر سه روز است، وضعیت ذخایر آن مناسب نیست.

وی تاکید کرد: پلاکت نیاز ضروری بسیاری از بیماران مانند بیماران سرطانی است و با تزریق آن وضعیت بیمار ثابت شده و برای شیمی درمانی و ادامه روند درمان آماده می‌شوند و بهتر است افرادی که دارای گروه خونی منفی و به خصوص گرو ه خونی O منفی هستند، به صورت مستمر اقدام به این کار نجات بخش کنند.

وی با بیان اینکه میزان ذخایر خون قبل از شهریورماه در حدود دو هفته بود، در حال حاضر به یک هفته کاهش یافته است، تاکید کرد: در حال حاضر روزانه ۱۲۰۰ واحد خون در استان تهران اهدا می‌شود، اما مصرف مراکز درمانی سطح استان، روزانه ۱۵۰۰ واحد خون است و این یعنی روزانه ۳۰۰ واحد خون از ذخایر برداشته می‌شود.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با دعوت اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان و بانوان برای اهدای خون، گفت: امیدواریم مثل همیشه و با حضور مردم نوعدوست بتوانیم پیش از شروع فصل سرما، ذخایر خون و فرآورده های خونی را در استان تهران به وضعیت مطلوب برسانیم.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjahem8uqeyoz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی