تاریخ انتشار۱۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳
کد مطلب : 471597

لزوم اتحاد مسلمانان برای مقابله با فتنه تکفیری ها

«عبدالله ابراهیم»، فعال مذهبی اهل كنیا
جریان های افراطی و خشونت طلبی مانند داعش در حالی یک تصویر خشونت بار از اسلام را نشان می دهند که وجود تفرقه و اختلاف میان مسلمانان به تکمیل این تصویر کمک زیادی می کند.
لزوم اتحاد مسلمانان برای مقابله با فتنه تکفیری ها
حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب:

یکی از راهکارهای دشمنان دین اسلام، برای مبارزه با گسترش این دین مبین، جعل کردن مفاهیم و آموزه های اسلامی و تحریف اصول قرآنی و دینی بوده است. چنانکه خداوند در آیه شریف (... یحرفون الکلم عن مواضعه..) سوره نساء آیه 46  به این روش اسلام ستیزی مخالفان اسلام اشاره می کند. داعش به عنوان یک گروه خشونت طلب، با تحریف آموزه های اسلامی جهان اسلام را تهدید کرده  و باعث سوء استفاده از تعداد زیادی از نسل جوان مسلمان به دلیل ناآگاهی آنها از اصول واقعی دین اسلام شده است.  دشمنان اسلام از این طریق بهترین راه را برای تضعیف قدرت این دین الهی پیدا کرده اند و توانسته اند که با اشغال و به راه انداختن جنگ‌های داخلی، مسلمانان را در آتش فتنه خود بسوزانند.

خطر تهدید این گروه به اندازه ای سهمگین است که همه کشورهای مسلمان باید آن را به عنوان یک خطر مشترک جدی بگیرند و دست کم برای ریشه کن کردن آن از اختلاف دیدگاهها و سلایق اعتقادی و مذهبی خود عبور کنند و برای مقابله با افراط گرایان آماده شوند. این امر اتفاق نمی افتد مگر اینکه همه کشورهای مسلمان در هر نقطه جهان برای مقابله با این تفکر با یکدیگر تعامل کنند. اقدامی که در سالهای اخیر  زیر سایه نزاع های سیاسی کم رنگ شده است حال آنکه جوامع مسلمان  باید از همه گروههای مذاهب و علما و رهبران و چهره های شاخص برای ایجاد واقعیات موجود و رو یارویی با جریان های خشن و تندرو استفاده کنند.

در واقع وظیفه علمای اسلامی برای رو به رو شدن با این فتنه، بسیار سنگین است و همگی باید دست ‌به‌دست هم داده و با وحدت در مقابل این خطر بزرگ که تلاش می کند اصل دین را در معرض دیدگان جهانی تخریب کند، مبارزه نمایند.
 
انتهای پیام/

مترجم: سید مهدی موسوی
https://www.taghribnews.com/vdcao6ny049n0m1.k5k4.html
نام شما
آدرس ايميل شما