تاریخ انتشار۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۸:۵۳
کد مطلب : 553827

محبت و دوستی حضرت رسول(ص) در یک نگاه

یکی از طلاب و روحانیون اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در خصوص دوستی و محبت نبی مکرم اسلام(ص) و در واکنش به توهین وزیر کشور هند یادداشتی را منتشر کرد.
محبت و دوستی حضرت رسول(ص) در یک نگاه
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، مولوی عبداللطیف نارویی از طلاب و روحانیون اهل سنت استان سیستان و بلوچستان در یادداشتی در خصوص دوستی و محبت نبی مکرم اسلام(ص)  و در واکنش به توهین وزیر کشور هند نوشت: اگر كسی می‌خواهد نمونه‌های بارزی از عشق و محبت در طول تاریخ را مشاهده کند كافی است در زندگی پربركت رسول اكرم (ص) و یاران جان‌نثار ایشان تامل و تفكر كند، تا تفسیر عشق و محبت، پیروی و اطاعت برای او نمایان گردد و به حقیقت این امر دست یابد.

بدون تردید اگر همۀ تاریخ‌های جهان را صفحه‌ به صفحه جستجو كنیم و همۀ جهان را بگردیم باز هم چنین محبتی را نخواهیم یافت. محبت تنها به ادعا نیست، بلكه محوشدن است؛ محوشدن در حرم یار و حركت‏ها و حالات او را پیروی‌كردن.

یقیناً محبت، داعیه‌ای است كه انسان را به كارهای عجیب و شگرف وادار می‌کند. دوستی و محبت خستگی و ملال را در راه رسیدن به كوی یار می‌‌زداید و در پس پردۀ مشكلات و ناهنجاری‎ها، صبح امید و سپیده‌دم وصال نهفته است.

از همین زاویه بود كه یاران جان‌نثار و شیفتگان به حق محمد مصطفی (ص) در راه رضای دوست و رسیدن به رضوان الهی هر مشكلی را به جان می‌‌خریدند و عاشق‌وار گرد شمع فروزان وجود نبوت می‌چرخیدند.

یاران باوفای رسول اكرم (ص) از آنجایی‌كه به حقیقت ایمان و اعتقاد به خداوند عزّوجل و رسول گرامی (ص) رسیده بودند، از اتباع و پیروی گام‌به‌گام ایشان لذت برده، هیچ‌گاه در این معامله تأخیر را روا نمی‌دانستند.

انتهای پیام/
https://www.taghribnews.com/vdchixnmq23nm6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما