تاریخ انتشار۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب : 561058
//یادداشت//

«ماموستا ملامحمد محمدی»؛ ستونی برای وحدت

مرحوم ماموستا محمدی ستونی برای وحدت بودند و پایگاهی برای مردمی که شاید صدایشان به مسئولین نمی رسید، اما این بزرگوار با منش والای خود از هیچ کوششی برای رفع مشکل آنها فروگذار نمی کردند
«ماموستا ملامحمد محمدی»؛ ستونی برای وحدت
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب،۲۰ مرداد مصادف است با سالروز درگذشت مرحوم ماموستا محمدی؛ امام جمعه فقید اهل سنت کرمانشاه، بزرگمرد خوش قلب و مردی از جنس وحدت و برادری که همدلی و وحدت را عمیقا باور داشت و بدان عامل بود.
 
مرحوم ماموستا محمدی همیشه دغدغه مردم و پیگیر مشکلات جامعه بودند.
 
به واسطه مسئولیت اداری که داشتم ارتباط عاطفی و اداری فراوانی با ماموستا داشتم و آن مرحوم را یکی از برجسته ترین کسانی می دانم که هم پیگیر مشکلات بودند و هم منطق آن را رعایت می کردند و هم اخلاق را در همه حال سرلوحه رفتار خودشان قرار داده بودند.
 
ستونی برای وحدت بودند و پایگاهی برای مردمی که شاید صدایشان به مسئولین نمی رسید، اما این بزرگوار با منش والای خود از هیچ کوششی برای رفع مشکل آنها فروگذار نمی کردند.
 
بارها دیدم که شیعه و سنی و اهل حق برای ایشان تفاوتی در پیگیری نداشته و هر کجا نیاز می دانستند از مسئولین مطالبه می کردند.
 
شخصیتی معتدل و روحانی بزرگواری که فروتنانه در میدان خدمت به مردم و دین بودند.
 
ماموستا محمدی اهل شهرستان روانسر استان کرمانشاه بود و از سال ۱۳۷۸ به عنوان امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه منصوب شد.

وی از موسسین شورای افتاء اهل سنت کرمانشاه است و با پایان یافتن جنگ تحمیلی در حکمی از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان کرمانشاه به امامت جمعه اهل سنت در سرپل ذهاب منصوب شد و تا مهر ۷۷ در این شهر به انجام مسئولیت دینی و فرهنگی خویش اشتغال داشت.

مرحوم ماموستا ملامحمد محمدی در بیستم مردادماه ۱۳۹۹ پس از یک دوره بیماری در سن ۷۹ سالگی در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه درگذشت.

روحشان شاد، یادشان گرامی و راهشان پررهرو باد.
 
به قلم: سید علاءالدین حیدری ـ فعال اهل سنت کرمانشاه
https://www.taghribnews.com/vdccpsqp42bqex8.ala2.html
نام شما
آدرس ايميل شما