تاریخ انتشار۱۶ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۵:۳۶
کد مطلب : 582905

خاطره شیرین امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در اولین دیدار با رهبر معظم انقلاب

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در یادداشتی به ذکر خاطره‌ای شیرین از رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر ایشان به ارومیه پرداخت.
خاطره شیرین امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در اولین دیدار با رهبر معظم انقلاب
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، ۲۷ شهریور سال ۷۵ بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در سفر به آذربایجان‌غربی مهمان مردم شهر ارومیه شده و با تمامی اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی دیدار کردند و مورد استقبال تمامی اقوام و مذاهب این استان قرار گرفتند.
 
نخستین دیدار"ماموستا مامد کلشی‌نژاد" امام جمعه اهل‌سنت ارومیه نیز در همان سال شکل گرفت که در یادداشتی به ذکر خاطره آن روز تاریخی پرداخته است:

در آن روز، همه سعی داشتند که حضرت آقا را از نزدیک ملاقات کنند و امام خامنه‌ای دیداری نیز با روحانیون شیعه و سنی داشتند و زمانی که عوامل برنامه‌ریز این دیدار در حال برنامه‌ریزی بودند یکی از روحانیون پیشنهاد داد که از اهل‌سنت نیز یک نفر مطلبی را در محضر آقا، ارائه دهد تا نمادی از اهل‌سنت نیز در آن آشکار شده و اظهار ارادتی بر محضر امام خامنه‌ای باشد.
 
با توجه به شناختی که آن زمان رئیس مرکز بزرگ اسلامی استان به سبب ابراز ارادت به امامین انقلاب از بنده داشت، به سراغ من آمد تا مطلب یا سخنرانی چند دقیقه‌ای را در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام دهم و بنده نیز اجازه خواستم تا ۴۸ ساعت پیش از سفر حضرت آقا به استان، کمی بر روی این مسئله فکر کرده و آمادگی پیدا کنم.
 
در آن زمان جوانی ۲۳ ساله و امام جماعت روستای"دکانا" در منطقه مرگور ارومیه بودم و با توجه به اینکه زمان اندکی تا سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی به ارومیه باقی مانده بود پس از اشک شوق فراوان، با توجه به اینکه در آن زمان از طبع شاعری برخوردار بودم، شعری را در وصف امام خامنه‌ای سرودم.
 
اسم شعری که سروده بودم، "اولی الامر مایی" بود و غروب روز بعد به مرکز اسلامی مراجعه کردم؛ عوامل مرکز اسلامی نیز در حال آمادگی برای استقبال از سفر آقا بودند و سرشان بسیار شلوغ بود.
 
 سپس از بنده سؤال شد که چه چیزی را برای سفر رهبر معظم انقلاب اسلامی آماده کرده‌ام من هم گفتم که شعری را در مدح آقا سروده‌ام و در نهایت زمانی که در اتاق مدیریت به خواندن شعر پرداختم تمامی نفرات حاضر در آنجا شروع به گریه کردند در حالی که انتظار این واکنش را نداشتم!
 
روز بعد حضرت آقا وارد ارومیه شدند و در روز نخست، دیدار عمومی در ورزشگاه تختی با تمامی اقشار جامعه داشتند و بنده نیز در آنجا حضور یافتم و همه خواهران و برادران و پیر و جوان همه حضور داشته و ابراز ارادات و خوشحالی می‌کردند.
 
روز بعد از آن نیز پس از نماز مغرب و عشا در مصلی امام خمینی(ره) دیدار با روحانیت استان را داشتند و دوستان ستاد استقبال عنوان کردند که زمانی که برای شما در نظر گرفته‌ایم یک وقت بسیار حساس و مهمی است یعنی زمانی که آقا تشریف آوردند و همه برمی‌خیزند و شعار و تکبیر و خوشامد می‌دهند پس از اینکه دیگران نشستند تو ننشین!
 
یعنی پس از اینکه مردم از تکبیر تمام شدند و حاج آقای غلامرضا حسنی امام جمعه فقید ارومیه پشت تریبون می‌روند تا مراتب خوشامدگویی و ابراز ارادت مردم استان را به امام خامنه‌ای ارائه دهد، شما پیش از آغاز سخنان وی، شروع به خواندن شعرت کن.
 
البته به آنها عرض کردم که شاید اسائه ادب به محضر حاج آقای حسنی شود چون ایشان از پیشکسوتان استان و امام جمعه ارومیه هستند اما گفتند که شما نگران این موضوع نباش و ما با ایشان صحبت می‌کنیم که از دست شما دلگیر نشوند و مطمئنا خوشحال هم خواهند شد!
 
خلاصه پس از اینکه تکبیرها تمام شد و من نیز تنها دو صف با حضرت آقا فاصله داشتم و نزدیک ایشان بودم، به همین خاطر توجه ایشان به بنده جلب شد که چرا من ایستاده مانده‌ام و می‌خواهم چه چیزی را بیان کنم؟!
 
طبق برنامه‌ریزی‌ها، همین که امام جمعه فقید ارومیه پشت تریبون قرار گرفت من آغاز به شعرخوانی کردم که عنوانش"اولی الامر مایی" بود:
 
الا نور طاها تو ابن رسولی/تو از نسل حیدر تو جان بتولی/تو از کربلایی اولی الامر مایی/ تو ای خامنه‌ای، نسیم بهشتی/ تو نیکو خصالی تو نیکو سرشتی/ تو نوری صفایی، اولی الامر مایی/ تو مر مسلمین را، یگانه امیری/ خلیفه رسولی، علی را وزیری/ همای رهایی، اولی الامر مایی/من ار آذری‌ام وگر کُرد گردم/همه اختیارم به دستت سپردم/تو فرمانروایی اولی الامر مایی/ منم کُرد سنی تویی رهبر من/ چنان آذری‌ها تویی سرور من/ تو وحدت ندایی اولی الامر مایی/شهیدان سُنی که در خاک خفتند/ وصیت نوشتند و بسیار گفتن/تو مهر و وفایی اولی الامر مایی/من از دوست خواهم، تو سالم بمانی/ چو مهدی موعود آید زمانی/ تو صاحب لوایی، اولی الامر مایی/ من از دوست خواهم صفای خمینی/ و در توست آری، وفای خمینی/ گل مصطفایی اولی الامر مایی
 
در آن حال مرحوم حسنی نیز در حال تحسین بنده بودند و پس از پایان شعرخوانی با استقبال تمامی روحانیت اهل سنت و به ویژه تشیع رو به رو شده و مرا مورد مهر و محبت قرار دادند و حتی شماره تماس مرا نیز گرفتند.
 
پس از آن نیز هشت مرتبه دیگر در محضر حضرت آقا شرفیاب شدم و ایشان را در کنفرانس وحدت اسلامی ملاقات کردم و حتی در سال ۹۳ نیز یک بار دیگر این شعر را خواندم که بسیار مورد استقبال قرار گرفت که در آن محفل، مهمانان داخلی و خارجی نیز حضور  داشتند.

بی‌تردید رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره چراغ راه ما بوده و از نصایح ایشان بهره برده‌ام و بی‌تردید مسئولان باید تک تک فرمایشات ایشان را در جهت پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب جامه عمل بپوشانند تا شاهد رونق و رشد کشور باشیم.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcgzx9nnak97y4.rpra.html
نام شما
آدرس ايميل شما