تاریخ انتشار۱۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۶:۲۸
کد مطلب : 589053
//یادداشت//

در ماه خدا، شهیدی مهمان خداست

شهادت در ماه مهمانی خدا، آرزوی هر مؤمنی است و شهید مقداد مهقانی به این امتیاز و فخر و زیور آراسته گردید. بدون شک خون پاک این مجاهد راستین در راستای شهید محراب(ع)، سیدالشهدا(ع) و همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر یاران شهید مدافع حرم می‌باشد که همواره رسواگر دست‌های ناپاک ضداسلام و استکبار جهانی بوده است.
در ماه خدا، شهیدی مهمان خداست
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، «محمد رضا بهرامی» فعال اجتماعی و رسانه ای استان گلستان با نوشتن یادداشتی با عنوان «در ماه خدا، شهیدی مهمان خداست» به بیان جایگاه بالای شهید و شهادت در دین مبین اسلام و امتیازاتی که بیستمین شهید مدافع حرم استان گلستان شهید «مقداد مهقانی جعفرآباد» از آن برخوردار بود پرداخته است که متن کامل آن در ذیل می آید:

بی مقدمه و بی تعارف می گویم، ما واژگان و بیانی درخور شهید نداریم. وقتی قلم عارف و مجاهد خالص عظیم‌الشأنی مثل حضرت امام، آنگاه که به مقام شهید می‌رسد، بر خود می‌شکافد و اظهار عجز می‌ کند؛ از قلم ما چه برمی‌آید؟ امام می‌فرماید: «ما را چه رسد که با این قلم‌های شکسته و بیان‌های نارسا در وصف شهیدان که در جهاد فی سبیل‌الله جان خود را فدا کرده، مطلبی نوشته یا سخنی بگوییم» (صحیفه امام، ج 19، ص 41-40)
شهادت در ماه مهمانی خدا، آرزوی هر مؤمنی است و شهید مقداد مهقانی به این امتیاز و فخر و زیور آراسته گردید. بدون شک خون پاک این مجاهد راستین در راستای شهید محراب(ع)، سیدالشهدا(ع) و همچنین شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر یاران شهید مدافع حرم می‌باشد که همواره رسواگر دست‌های ناپاک ضداسلام و استکبار جهانی بوده است.
از امتیازات دیگری که شهید مهقانی دارد این است که ایشان در غربت به شهادت رسیدند و این امتیاز بزرگی است، آنچنانکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با خانواده‌های شهدای مدافع حرم در این باره می فرمایند: " ‌این امتیاز شهادت در غربت، پیش خدای متعال فراموش نمی شود و نادیده گرفته نمی شود. خدای متعال جزئیات کارها را حساب می کند. این جوان، همسر جوانی داشته، فرزند کوچکی داشته، پدر و مادری داشته که به او چشم دوخته بودند که کمک‌حالشان باشد؛ اینها را گذاشته و رفته جانش را کف دست گرفته در راه خدا؛ اینها کوچک است؟ اینها کم است؟ فهم ما و درک ما کفاف نمی دهد که اهمّیّت و عظمت این کار را بفهمیم. بنده خودم که این‌جور هستم؛ همانی را هم که میگوییم خیلی کوچک‌تر و کمتر از آن چیزی است که درواقع هست. خدای متعال می تواند دقیق محاسبه کند. دستگاه خدای متعال دستگاه عجیبی است،‌ دستگاه محاسبات دقیق است، آنجا مو را از ماست می کشند، «فَمَن یَعمَل مِثقالَ ذَرَّةٍ خَیرًا یَرَهُ»؛(۱) به‌قدر سنگینی یک ذرّه کار خوب فراموش نمی شود، پیش خدای متعال محفوظ است.
اینک از این نکته نباید غافل بود که شهیدان اگرچه در قید جان نیستند، منتها نسبت به «جان تقدیم شده»، تعصب دارند. چون این جان ایثارشده، آنان را وارد «حریم خلوت الهی» کرده است. یکی از شخصیت‌های عرفانی که مایل نیست از او نام برده شود، می‌گوید «در خواب و بیداری حاج قاسم سلیمانی را دیدم از او پرسیدم آیا هنوز در میدان هستی و او پاسخ داد خیلی جدی‌تر و بیش‌تر از قبل در صحنه‌های سخت هستم، پرسیدم چگونه؟ گفت آن‌گونه که من دشمنان و اقدامات ‌آنان را می‌بینم و آنان از درک حضور من ناتوانند، ضربات امروز من به آنان کاری‌تر از قبل است». بنابراین شهیدان نه تنها شفا می‌دهند، بلکه هنوز در میدان جهاد فی سبیل‌الله هم هستند، هنوز پنجه در پنجه دشمنان دارند.
سخن کوتاه کنم، از امتیازات دیگر این است که آورده اند آن کس که در راهِ احیای دین خدا و زنده کردن ارزشهای معنوی و اخلاقی و اِماته و اضمحلال ضد ارزش ها، قیام و اقدام می‏کند، از سرپل شهادت می‏ گذرد و همراه با خیل عظیم انبیا، شهدا، صدیقان و صالحان به روح و رضوان بارمی‏یابد و با دیدن آن نعمت‏ها و نیل به آن تنعّمات آرزو می‏ کند که ای کاش بازماندگان من می‏دانستند که خداوند با من چه کرد و چه کرامت و مقامی در انتظار من بوده است: ﴿یا لیْت قوْمی یعلمون٭ بما غَفَرلی ربّی وجعلنی من المکرمین﴾؛ فلذا این آرزو(شهید مهقانی) به وصال مبدل گشت و آن ادعاها تصدیق شد و جهانیان فهمیدند که عاشق شهادت و منتظر و شایق آن، چگونه معشوق خود را در آغوش می‏ کشد.
حال از خود شهیدان مخصوصاً شهیدمهقانی که در دنیا با ایشان مأنوس بودیم، بخواهیم شفاعت کنند که خداوند شهادت در مصاف با کفر و نفاق را نصیب ما هم بفرماید و شرایط درک «حریم خلوت خودش» را برایمان فراهم نماید. ان شاء الله

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchmwnmx23n6vd.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما