تاریخ انتشار۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۲۲:۳۶
کد مطلب : 592961
/یادداشت/

چند نکته در مورد عملیات ترور دیشب اسرائیل

پس از عملیات تروریستی دیشب، از مهاجران اشغالگر اطراف نوار غزه خواسته شد که به پناهگاه بروند و برخی مناطق صهیونیست نشین تخلیه شد؛ که این وضعیت از ترس صهیونیست ها از واکنش راکتی و شاید موشکی مقاومت فلسطین حکایت دارد.
چند نکته در مورد عملیات ترور دیشب اسرائیل
به گزارش حوزه بین الملل خبرگزاری تقریب، علیرضا تقوی نیا؛ کارشناس مسایل سیاسی غرب آسیا در یادداشتی به عملیات تروریستی اسرائیل علیه سران جهاد اسلامی فلسطین پرداخته است.
 
در این یادداشت می خوانیم:

هواپیماهای رژیم اسرائیل دیشب از طریق بمب های هوشمند و بالکدار GBU-39 sdb فرماندهان ارشد گردان های قدس شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در غزه را ترور کردند.
 
برجسته ترین فرد ترور شده، جهاد غنام فرمانده ارشد نظامی جهاد اسلامی بود.
 
در خصوص عملیات دیشب اسرائیل و واکنش ها به آن چند نکته باید ذکر شود.
 
1) پس از نبرد سیف القدس، عمده بار مبارزه با اسرائیل روی جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود و به همین جهت دولت نتانیاهو در این مقطع سعی دارد حداکثر ضربه را به گردان های قدس وارد کند.
 
2) عملیات هایی از این قبیل، وضعیت نتانیاهو را در افکار عمومی به خصوص راستگرایان تقویت می کند؛ خصوصا که او در ماههای اخیر درگیر چالش های جدی داخلی است.
 
3) پس از عملیات تروریستی دیشب، از مهاجران اشغالگر اطراف نوار غزه خواسته شد که به پناهگاه بروند و برخی مناطق صهیونیست نشین تخلیه شد؛ که این وضعیت از ترس صهیونیست ها از واکنش راکتی و شاید موشکی مقاومت فلسطین حکایت دارد.
 
4) به نظر می رسد پاسخ مقاومت فلسطین به این اقدام تروریستی، شدید باشد و حتی ممکن است از لبنان نیز حمله راکتی صورت بگیرد زیرا حزب الله لبنان به عناصر فلسطینی اجازه داده در صورت لزوم از آن منطقه علیه صهیونیست ها اقدام کنند.
 
5) ترور فرماندهان مقاومت چیز جدیدی نیست و در گذشته نیز دولت غاصب صهیونیستی به کرات مسئولان سیاسی و نظامی فلسطینی را ترور کرده است اما نتوانسته مانع قدرت گیری روزافزون گروههای مبارز شود.
 
آیا ترور یحیی عیاش، خلیل الوزیر، صلاح شهاده، ابوعلی مصطفی، احمد الجعبری و ... مقاومت فلسطین در برابر اسرائیل را تضعیف کرد؟
 
6) موضع میانجیگری مصر در این بین دچار آسیب شد و به باور نگارنده بازنده اصلی عملیات تروریستی دیشب قاهره بود، زیرا توانسته بود آتش بسی هرچند شکننده میان طرفین ایجاد کند اما دیگر فلسطینی ها به آنان اعتماد گذشته را نخواهند داشت.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcjm8eivuqehhz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما