تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۲۰
کد مطلب : 595499
نویسنده و پژوهشگر یمنی؛

انقلاب اسلامی ایران، الهام‌بخش همه آزادگان جهان است

انقلاب امام روح الله خمینی (قدس سره) یک ویژگی متمایز نسبت به دیگر انقلاب‌های تاریخ معاصر دارد و آن ویژگی این است که خواستار وحدت اسلامی و همزیستی با تمام کشورهای اسلامی شده و  دست صلح و دوستی به سمت آنها دراز می‌کند.
انقلاب اسلامی ایران، الهام‌بخش همه آزادگان جهان است
«هشام عبدالقادر عنتر» نویسنده و پژوهشگر و مشاور نخست‌وزیر یمن در یادداشتی که برای حوزه بین‌الملل خبرگزاری تقریب ارسال داشته، در رابطه با شخصیت امام خمینی (ره) و نقش ایشان در حمایت از مستضعفان جهان نوشت: واقعیت عینی که امروز دیدگان جهان اسلام مشاهده می‌کند، این است که انقلاب اسلامی ایران که در سال 1979 میلادی(1357) به پیروزی رسید، پیشرفت آشکاری را از طریق موارد زیر محقق کرده است:
1-شکل گیری محور مقاومت برای رویارویی با امپریالیسم و صهیونیسم جهانی
2-حمایت از طرح مقاومت جهادی در فلسطین
3- تبدیل ایران به یک کشور بزرگ اسلامی که تابع و دنباله رو کشورهای استکبار جهانی نیست.

ایران در برابر قدرت‌های شرور جهانی از قدرت بازدارندگی برخوردار گشته و به کشوری تبدیل شده است که نمی توان آن را نادیده گرفت و تمام آزادگان و شرافتمندان جهان به آن افتخار می‌کنند.

در این راستا، سالروز رحلت امام خمینی(ره)، این عبد صالح را یادآوری می‌کنیم، مردی که ثروتی برای فرزندانش به ارث نگذاشت، بلکه پایه‌های نظام ولایت فقیه را پایه‌ریزی کرد. هر کس بصیرت جهادی داشته باشد، تسلیم ظالمان جهان نمی‌شود. امام خمینی(ره)، پس از رحلت خود، سالروزی ابدی را به عنوان دلیل و نشانه‌ای برای وحدت اسلامی در خط و شیوه اسلامی به جا گذاشت.

انقلاب روح الله الخمینی(ره)، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است که اولین انقلاب در نوع خود در گذر تاریخ پس از انقلاب مختار ثقفی به شمار می‌رود، انقلابی که به رهبری مردی ساده زیست در سن هشتاد سالگی به پیروزی رسید و با نام اهل بیت(ع) شکل گرفت. انقلابی که به امامت مهدی منتظر(عج) و پایه‌های دولتی اعتراف می‌کند، با جهان اسلام همزیستی دارد و خواستار وحدت می‌شود. انقلابی که برای تمام انقلاب‌های جهان الهام آفرین است.

انقلاب روح الله الخمینی یک ویژگی متمایز نسبت به دیگر انقلاب‌های تاریخ معاصر دارد و آن ویژگی این است که خواستار وحدت اسلامی و همزیستی با تمام کشورهای اسلامی شده و  دست صلح و دوستی به سمت آنها دراز می‌کند.

بزرگترین توصیف درباره انقلاب روح الله خمینی، از زبان آیت الله محمد باقر صدر بیان شده است که به گفته وی، این انقلاب، آرزوی پیامبران علیهم السلام را محقق کرده است. بلکه انقلاب اسلامی در عمل در حال گسترش بوده و بشارت دهنده ظهور امام زمان(عج) است که تمام جهان بشریت انتظار آن را می‌کشد. انقلاب اسلامی ایران برای آزادگان جهان الهام بخش است، چرا که با قدرت در برابر پروژه آمریکایی صهیونیستی ایستاده است.

در این روزها، در آستانه سالروز رحلت امام خمینی(ره) هستیم و به همین اعلام می‌کنیم مادامی که انقلاب و نظام ولایت فقیه استمرار دارد، این واقعه هم همچنان گرامی داشته خواهد شد.

امام خمینی(ره) می گوید که هر چه ما داریم از عاشورا(محرم) داریم. هیچ اصلاحی در امت اسلام صورت نخواهد گرفت، مگر آنکه با انقلاب امام حسین(ع) مرتبط باشد.

ما دست صلح را به سوی تمام طیف‌های جهان اسلام دراز می کنیم، زیرا باور داریم که امت اسلام، یکی است و خدای واحد، پیامبر واحد و قبله واحد ما را دور هم جمع کرده و به هم پیوند داده است.

ما از امت عربی و اسلامی می‌خواهیم به بررسی و مطاله درباره این انقلاب بپردازند که جهان را احیا کرد. ما همچنین به انقلاب یمن، انقلاب مسیر قرآنی افتخار می‌کنیم.

 
 
 
https://taghribnews.com/vdci3waw3t1a352.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما