تاریخ انتشار۱۴ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۵:۲۲
کد مطلب : 595612
/یادداشت/

امام خمینی(ره) نماد وحدت اسلامی

سید علاءالدین حیدری-فعال مدنی اهل سنت کرمانشاه
ما اهل سنت ایران مفتخریم که بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبری نظام در دست شخصیتی فرهیخته، فقیهی وحدت مدار و عالمی عامل مانند حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) است که ادامه دهنده راه امام و مصمم بر وحدت جهان اسلام هستند.
امام خمینی(ره) نماد وحدت اسلامی
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، سیدعلاء الدین حیدری؛ فعال مدنی اهل سنت کرمانشاه در یادداشتی آورده است:
 
بدون شک انقلاب اسلامی ایران بزرگترین و عمیق ترین تاثیر را در قرن بیستم بر جهان اسلام داشته است.
 
جهانی سراسر چالش، اختلاف و رکود که آبستن جریانی بنام بیداری اسلامی بود.
 
شاید بتوان گفت که اولین فرزند و زایش موفق جریان بیداری اسلامی در جهان تشیع و تسنن حرکت انقلابی و رهبری موفق امام خمینی (ره) بود. حرکتی که ظرف ۱۵ سال مبارزه فکری و انقلابی توانست بنیاد حکومتی قدرتمند با تنومندی نظامی و مالی را بر کَنَد.

فارغ از بررسی ابعاد مختلف انقلاب و رهبری امام خمینی از منظر بنده بعنوان یک اهل سنت ایرانی بعد وحدتی و همگرایی اسلامی از منظر حضرت امام برایم قابل توجه و مهم است.
 
امام خمینی بعنوان رهبری سیاسی و مرجعی فقهی و مذهبی در جهان تشیع همواره بر اهمیت و جایگاه مهم وحدت در میان امت اسلامی تاکید، توصیه و نظر فقهی داشته اند.

تازه ترین سند منتشرشده از اسناد ساواک حاکی از این مسئله است که حضرت امام از سال های آغازین مبارزه در مسیر وحدت اسلامی و تاکید بر همدلی مسلمانان کوشیده اند. سند منتشر شده گویای این واقعیت است که امام خمینی در سالهای ۴۲ و ۴۳ به روحانیون اهل تشیع توصیه اکید فرموده اند که از تفرقه و توهین به اهل سنت بپرهیزند. این سند تایید کننده رویکرد وحدتی حضرت امام از سالها قبل از پیروزی انقلاب بوده و ادعای تفرقه افکنان را باطل می کند.
 
اسناد مختلفی از قبل از پیروزی انقلاب حاوی نگاه و نظر برادری امام در میان امت اسلامی بوده است.
 
با پیروزی انقلاب اسلامی و در آغازین روزهای این پیروزی امام بارها بر وحدت میان شیعه و سنی و دوری از هرگونه اختلاف تاکید داشته اند. ایشان در بیانات مختلفی و در طول سالهای بعد، بر این برادری و نقش وحدت در قوام و دوام امت اسلامی تاکید داشته و صحّه گذاشته اند.
 
روز قدس یادگار ارزشمند امام خمینی در تحکیم وحدت اسلامی و یکدلی جهان اسلام است.
 
حمایتهای این بزرگمرد از مسلمانان سنی مذهب در جهان اسلام، گواهی صادق بر تفکر وحدت مدار امام خمینی (ره) می باشد که باید آنرا هم پاسداشت و هم بر ادامه راهش همت گماشت.
 
ما اهل سنت ایران مفتخریم که بعد از رحلت حضرت امام خمینی (ره) رهبری نظام در دست شخصیتی فرهیخته، فقیهی وحدت مدار و عالمی عامل مانند حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) است که ادامه دهنده راه امام و مصمم بر وحدت جهان اسلام هستند.
 
فتوای تاریخی رهبر معظم انقلاب مبنی بر حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت شتاب دهنده وحدت و باطل کننده هجویات تفرقه افکنان بود که برای جهان اسلام یک نقطه عطف به حساب می آید.
 
۱۴ خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) بر مسلمانان جهان تسلیت باد.
 
انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfytdt0w6d1va.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما