تاریخ انتشار۳۱ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۱۸
کد مطلب : 558552
ائمه جمعه سراسر کشور:

قدرت آمریکا در منطقه هر روز ضعیف تر می شود

ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به برگزاری اجلاس سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در تهران و سفر نمایشی رئیس جمهور آمریکا به منطقه تاکید کردند: قدرت آمریکا در منطقه غرب آسیا روز به روز ضعیف تر می شود.
قدرت آمریکا در منطقه هر روز ضعیف تر می شود
به گزارش حوزه استان ها خبرگزاری تقریب، خطیبان نماز جمعه این هفته در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه سفر اخیر رییس جمهور آمریکا به منطقه خاورمیانه را شکست خورده توصیف و تأکید کردند: بایدن در سفر به رژیم صهیونیستی و عربستان بدون هیچ دستاوردی به کشور خود بازگشت.

تبیین سیاست ایران در برگزاری مذاکرات هسته ای، تأکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی و انجام واکسیناسیون در موج هفتم شیوع کرونا، بیان دستاوردهای دولت و تأکید بر تسریع در پرداخت گندم خریداری شده از کشاورزان از دیگر محورهای امروز خطبه های نماز جمعه در استانها بود.

گزیده خطبه های نماز جمعه این هفته در مراکز استان ها به شرح زیر است:

حجت الاسلام سید مهدی خضری امام جمعه موقت قزوین گفت: برگزاری نشست سران سه کشور ایران، ترکیه و روسیه در تهران برگزار شد نشانگر اقتدار جمهوری اسلامی بوده و امروز کانون تصمیم گیری منطقه ای، جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت: برگزاری اجلاس سران کشورهای ضامن روند آستانه به میزبانی ایران نشانه دیپلماسی قدرتمند نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اجلاس سران کشورهای ضامن روند آستانه با میزبانی ایران که در خصوص مسائل منطقه بود گفت: روسای جمهور روسیه و ترکیه با مقام معظم رهبری دیدار کردند و این نشان از دیپلماسی قدرتمند ایران دارد. 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدنبی موسوی فرد امام جمعه اهواز با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور امریکا به برخی کشورهای منطقه تصریح کرد: رییس جمهور آمریکا یک سفر دوره گردی  را برای چهار هدف انجام داد که خوشبختانه با شکست مفتضحانه به کشورش بازگشت.

وی، بایدن را نماد فرتوت نظام سلطه خواند و گفت: کسب حمایت صهیونیست‌ها برای انتخاب نمایندگان، بهبود روابط و افزایش تولید نفت، عمیق تر کردن روابط رژیم صهیونیست و ریاض  و ایجاد اجماع منطقه‌ای علیه ایران از جمله اهداف این سفر بود.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: امروز آمریکا و غرب ضعیف تر از قبل شده و با وجود هزینه های زیاد، برد سیاست‌های آنها از جمله در سوریه، عراق، لبنان و سایر کشورها کم شده است.

وی با بیان اهم مذاکراتی که روسای جمهوری روسیه و ترکیه در محضر رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی ایران داشتند، اظهار کرد: اگر راه در مقابل ناتو باز باشد، حد و مرزی نمی شناسد و منشا جنگ می شود.

حجت الاسلام سید علی صالح موسوی اعظم امام جمعه موقت یاسوج با اشاره به سفر اخیر بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه گفت: بالندگی محور مقاومت استکبار جهانی را به هراس انداخته است.

وی با بیان اینکه این سفر به ادعای خودشان به منظور اتحادی برای ساخت و پرداخت داعش و تضعیف محور مقاومت بوده است، ادامه داد: اما با درایت رهبری معظم انقلاب اسلامی و حمایت مردم آنها کاری از پیش نخواهند برد و دسیسه های آنها در خاورمیانه نقش برآب می شود.

آیت الله سیدحسن عاملی  امام جمعه اردبیل با تحلیل سفر اخیر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به عربستان گفت: سفر بایدن به منطقه ضعف و افول دولت آمریکا را برملا ساخت چرا که بایدن در این سفر به هیچ‌یک از مقاصد خود نرسید.

آیت الله عاملی ادامه داد: افزایش تولید نفت توسط عربستان یکی از اهداف سفر وی بود ولی عربستان با صراحت اعلام کرد که توان تولید بیش از ۱۳ میلیون بشکه در روز را ندارد و پس از این امر، آمریکا مجبور شد برای قیمت نفت روسیه سقف تعیین کند تا نفت ارزان قیمت توسط روسیه وارد بازار شود.

وی این وضعیت را افتضاحی برای آمریکا دانست و بیان کرد: آمریکا آن چنان خودش را گم کرده که دستور داد شرکت‌های بیمه حق ندارند کشتی‌های حامل نفت روسیه را بیمه کنند و این باعث بالا رفتن قیمت سوخت شده و حالا اروپا و آمریکا با تورم مهار گسیخته مواجه شده‌اند در حالی که روسیه نسبت به سال گذشته نفت بیشتری فروخته است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی‌فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت : حضور روسای جمهور ترکیه و روسیه در ایران یک حرکت جدید است و به نظر می‌رسد قطب جدیدی از قدرت در شرق در حال شکل‌گیری است که ایران ، چین هند ، ترکیه و روسیه عضو آن هستند. 

وی افزود : آمریکا و قطب بودن این کشور در جهان در حال از بین رفتن است و آینده برای ملت های کشورهای این منطقه امیدوار کننده شده است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان با اشاره به سفر جو بایدن رییس جمهور آمریکا به منطقه و کشورهای عربی گفت: اهدافی که وی در این سفر به دنبال آن بود با شکست مواجه شد.

وی اظهارداشت: رییس جمهور آمریکا با حضور در عربستان می‌خواست با توجه به قطع گاز روسیه به اروپا از آنان نفت بخرد، اما عربستان اعلام کرد که تا ۲ ماه دیگر امکان افزایش تولید ندارد و اگر بخواهد تولید کند نهایت ۱ و نیم میلیون بشکه را به ۳ میلیون بشکه برساند.این بیان در واقع دست ردی به درخواست رییس جمهور آمریکا بود.

آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: جمهوری اسلامی سرنوشت کشور را به نشست های برجامی گره نزده است.

وی با بیان اینکه برخی در مورد مذاکرات نغمه سرایی می کنند، که نتیجه مذاکرات چه شد؟ اظهار داشت: دولت جمهوری اسلامی به نمایندگی از ملت می رود تا جنایات آمریکا را در تحریم ها بردارند.

حجت‌الاسلام سید ناصر محمدی امام‌جمعه موقت یزد با اشاره به شیوع مجدد ویروس کرونا گفت: مردم برای پیشگیری از موج جدید کرونا حتما واکسیناسیون را جدی بگیرند و به مسائل بهداشتی، دقیق عمل کنند. غفلت از رعایت بهداشتی و بی‌توجهی به مقررات به خصوص واکسیناسیون موجب شیوع کروناست.

حجت الاسلام یوسف جمالی امام جمعه موقت بوشهر گفت: گزارش‌های فصلی کارگروه‌های تخصصی در مورد عملکرد دولت سیزدهم برای بهبود وضعیت اشتغال، مسکن و ازدواج به طور روشن به مردم اطلاع رسانی شود.

وی اظهار کرد: ارتقای معیشت و توانمندسازی مردم در قبال دغدغه‌های ازدواج و اشتغال از سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حمایت از خانواده است و باتوجه به اینکه در زمینه رشد اقتصادی اقدامات خوبی توسط دولت انجام شده است، مردم باید تاثیر آن را در سفره خود به طور ملموس ببینند.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: اعتبارات چشمگیری در بیست و نهمین سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به استان مرکزی اختصاص یافت؛ با این اعتبارات می توان گام بلندی برای توسعه و بالندگی استان برداشت.

وی اظهار داشت: در سفر رییس جمهور به استان مرکزی برنامه ریزی‌هایی از قبل انجام شده و نظر مشورتی از کارشناسان و مردم برای انجام آن صورت گرفته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: خلأ فرهنگی اولین راه نفوذ دشمن است و امور مختلف زندگی و جامعه بدون پیوست فرهنگی امکانپذیر نیست.

وی افزود: خلأ فرهنگی برای انسان در هر مقطعی که باشد، آسیب خود را برملا می‌کند.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdchm6nmi23nmmd.tft2.html
مرجع : ایرنا
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی