تاریخ انتشار۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۲۱:۲۰
کد مطلب : 559372
نماینده ولی فقیه در گلستان:

ناسازگاری دین با توسعه از تبلیغات سوء دشمن است

نماینده ولی فقیه در استان گلستان، گفت: در حال حاضر دشمن شعار ناسازگاری دین با توسعه و رشد را جزو تبلیغات خود آورده است.
ناسازگاری دین با توسعه از تبلیغات سوء دشمن است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، آیت الله «سید کاظم نورمفیدی» در گردهمایی مبلغین و مبلغات استان گلستان با عنوان «جهادگران تبیین و طلایه داران نهضت عاشورایی» که در مصلی بزرگ وحدت گرگان برگزار شد، اظهار کرد: استکبار جهانی با تبلیغات گسترده شبهه پراکنی می کند که دین با توسعه و حتی حضور زنان در عرصه های مختلف جامعه مخالف است.

به گفته وی؛ مبلّغین و مبلّغات با تبیین خدمات و دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی می توانند سهم قابل توجهی در توسعه و رشد استان ایفا نمایند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری، ماه محرم را میدان خوبی برای تبلیغ دین مبین اسلام دانست و گفت: ماه بسیار بزرگ و مهم محرم و روز عظیم عاشورا به طور طبیعی عرصه ای مهم برای تبلیغات دین و مذهب است.

وی، افزود: از فرصت بی نظیر این ماه می توان سیدالشهداء امام حسین (ع) و یاران وفادارش را به خوبی به جهانیان شناساند.

به گفته وی؛ عاشورا حقیقت و واقعیتی است که لازم است تبیین آن مطابق با شرایط زمان و مکان صورت گیرد.

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم روش و نحوه انجام تبلیغات دینی را به صورت شفاف بیان کرده است، ابراز کرد: لازم است مبلغین و مبلغات به صورت احسن با طرف مقابل بحث و جدل کنند و به حرف های مخالف به خوبی گوش فرا داده و از دیگران بدگویی نکنند.

وی، ادامه داد: روحانیون و طلبه ها فقط با عقل مردم حرف نزنند؛ بلکه با دل مردم نیز حرف بزنند.

به گفته وی؛ ضرورت دارد مبلغان در تبلیغات دینی از سخنان عقلانی که بر اساس حکمت و موعظه حسنه باشد بهره گیرند.

درآمد سرانه گلستان ارتقاء یابد
استاندار گلستان نیز در این گردهمایی با اعلام اینکه درآمد سرانه مردم گلستان نصف میانگین کشوری است، گفت: رسیدن درآمد سرانه مردم استان به میانگین درآمد سرانه کشور از چشم اندازهای پیش رو است.
«علی محمد زنگانه»، اظهار کرد: با همت بلند و تلاش مضاعف درآمد 56 میلیارد تومانی استان باید به 250 میلیارد تومان برسد.
استاندار گلستان، سفر رئیس جمهوری به استان را فرصت بی نظیری برای استان عنوان کرد و گفت: این سفر شرایطی را برای استان فراهم کرد تا برای زدودن عقب ماندگی ها مصوبات خوبی اخذ شود.
وی، افزود: در سفر هیأت دولت به استان، 500 میلیارد تومان برای طرح های آبخیزداری و زهکشی اختصاص یافت.
به گفته وی؛ اجرای عملیات زهکشی علاوه بر اینکه جلو سیلاب گرفته می شود، بهره وری زمین را نیز 2 برابر می کند.
زنگانه با اعلام اینکه هر شهرستان نیازمند ایجاد شهرک گلخانه ای است، ابراز کرد: بعد از ایجاد این نوع شهرک ها، این مناطق در اختیار بهره وران این حوزه قرار گیرد تا به خوبی از این ظرفیت استفاده شود.
وی، ادامه داد: اختصاص 180 میلیارد تومان از اعتبارات سفر رئیس دولت سیزدهم برای توسعه این نوع شهرک ها به تصویب رسیده است.
عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان گلستان با یادآوری اینکه استان و شهر گرگان با تنش آبی مواجه است، گفت: برای رفع این نقیصه با کار جهادی 200 لیتر بر ثانیه بر میزان آب شرب گرگان اضافه شد.
وی، افزود: برای آبرسانی به شهر گنبد کاووس و نقاط مرزی استان نیز اعتبارات خوبی اخذ شده است.
به گفته وی؛ در دیدار نخست با وزیر نیرو 2 هزار و 75 میلیارد تومان برای حوزه انرژی و نیروی استان اعتبار مصوب شد؛ ولی در دیدار دوم با این وزیر 1000 میلیارد تومان دیگر به مبلغ قبلی افزوده شد.
استاندار گلستان با یادآوری اینکه 37 درصد جمعیت روستایی استان جزو 3 دهک کمتر برخوردار است، گفت: 75 درصد جمعیت روستایی استان جزو 5 دهک کم برخوردار است.
وی، ادامه داد: در جمعیت شهری نیز 41 درصد جزو 5 دهک کم برخوردار قرار دارد.
به گفته وی؛ لازم است مسئولان رده بالای کشوری وارد فاز جدیدی از نوع نگاه و اعتبار بخشی به استان شوند.
مبلغان سرمایه های میدان جنگ علیه باطل هستند
مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان نیز در این گردهمایی پیروزی، تثبیت و پیشرو بودن انقلاب و نظام اسلامی را مرهون جهادگران تبیین و طلایه داران نهضت عاشورایی دانست و گفت: مبلغان و مبلغات سرمایه های میدان جنگ علیه باطل هستند.

حجت الاسلام «عباسعلی گرزین»، اظهار کرد: در ماه محرم هم افزایی نفوس در کنار نیات ایمانی برای تبیین و روشن ساختن جبهه حق از جبهه باطل لازم است.

به گفته وی؛ قدرت رسانه ای و حتی بمب ها و فن آوری های پیشرفته دشمن هیچ وقت نمی تواند جای قدرت تبلیغ انسانی را بگیرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گلستان از تهیه 10 محتوای جامع و کامل برای تبیین در ایام محرم خبر داد و گفت: با توجه به تلاش دشمن در فضای حقیقی و مجازی برای ناامید کردن مردم و نخبگان از وضع فعلی جامعه، مسئله امیدافزایی مهمترین محور محتواهای ایام محرم امسال است.

وی، افزود: این محتواها از جمله کتاب «هفتاد و سومین یار»، «از جامعه حسینی تا جهاد مهدوی»، «به توان او» و «فتنه اعتقادی و مشروطه اقتصادی» محورهای جهاد تبیین را به خوبی مشخص کرده است.

به گفته وی؛ شور و شوقی که سرود «سلام فرمانده» در بین دهه هشتادی و نودی به راه انداخت در حال حاضر نیازمند تثبیت در بین نسل جوان و نوجوان مومن و انقلابی است.

ثبت 14 وقف جدید در گلستان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان نیز در این گردهمایی از ثبت 14 وقف جدید از ابتدای سال تاکنون در استان خبر داد و گفت: بسیاری از موقوفه های استان با نیت عزاداری برای امام حسین (ع) و زنده نگه داشتن ماه محرم به ثبت رسیده است.
حجت الاسلام «روح الله سلیمانی فرد»، اظهار کرد: بسیاری از برنامه ها، جلسات و محافل دینی، مذهبی و تعزیه ها به برکت نیات واقفین ارجمند انجام می شود.

به گفته وی؛ وقف سنت حسنه همیشه زنده و اثرگذار در جوامع اسلامی است و از این ظرفیت می توان برای رشد و تعالی جامعه بهره لازم را برد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه استان رتبه پنجم کشوری را به لحاظ تعداد رقبات و موقوفات دارد، تصریح کرد: تکایا و حسینیه ها بیرق های دین مداری و نماد عشق و علاقه به خاندان عصمت و طهارت است.

وی، افزود: علما، روحانیون و مبلغان در عرصه های تبلیغی خود به گسترش و ترویج فرهنگ وقف کمک کنند.

گفتنی است؛ این مراسم به همت استانداری، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، مدیریت حوزه های علمیه، بسیج طلاب و روحانیون، مرکز خدمات حوزه های علمیه، سپاه نینوا و مرکز حوزه های علمیه خواهران استان گلستان در آستانه ماه محرم برگزار شد.
 
https://taghribnews.com/vdciy3awrt1awp2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی