تاریخ انتشار۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۶:۱۱
کد مطلب : 561970

کارمندان ایثارگر سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی تجلیل شدند

کارمندان ایثارگر سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی مورد تجلیل قرار گرفتند.
کارمندان ایثارگر سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی تجلیل شدند
به گزارش خبرنگار حوزه استان‌های خبرگزاری تقریب، به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، کارمندان ایثارگر سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی مورد تجلیل قرار گرفتند.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازم و ضروری است

در این مراسم، مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران با تسلیت ایام شهادت امام حسین(ع) و با گرامی‌داشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه بنیاد شهید و امور ایثارگران و  از ضرورت‌های نظام در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی موضوعات و مباحث فرهنگی است.

حسن ممتحن تصریح کرد: علاوه بر آن با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی فرموده‌اند که کار فرهنگی در کشور یا انجام نشده و یا ناچیز انجام شده است، پس ضرورت جدی در نظام فکری کشورمان، مباحث فرهنگی بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازم و ضروری است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه حضرت سیدالشهدا(ع) حتی در میان غیرمسلمانان و بودایی و کمونیست نیز عزیز و محبوب است، گفت:شهید قاسم سلیمانی و تمامی شهدا نیز عزیز بوده و حتی پس از شرارت‌های پیروزی انقلاب اسلامی نیز کسی به خود اجازه اهانت به شهدا را نداد، چون آنان راه حسینی را در پیش گرفته بودند بنابراین نخستین عنصری که باید رعایت شود سیره شهدا است و هر کجا که حضور می‌یابیم باید همانند شهدا عمل کنیم.

مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور ایثارگران در ادامه نیز با تاکید بر لزوم خدمات‌دهی به ایثارگران اظهار داشت: باید مبنای خدمات‌دهی به ایثارگران را در حوزه‌های حمایتی، معاضدتی و مددکاری پیش‌بینی کرد.

انسان‌های معنوی اهل عدالت و احسان هستند

در ادامه این مراسم رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: آذربایجان‌غربی با تقدیم 12 هزار شهید، جزو استان‌هایی بود که 70 تا 80 درصد شهرهایش درگیر جنگ بودند.

عبدالحمید سرتیپی بیان کرد: در زمان جنگ هشت سال دفاع مقدس، جنگ به درب خانه‌ها کشیده شده بود و با توجه به اینکه در این استان گروهک‌های مختلف ضدانقلاب حضور داشتند و دفاع در آذربایجان‌غربی پیچیده‌تر و دشوارتر از سایر استان‌ها بود، اما با صداقت، پاکی و جانفشانی شهدا و رزمندگان اسلام، شهرها حفظ شدند.

وی در ادامه با برشمردن ویژگی‌ انسان‌های معنوی، افزود: انسان‌های معنوی اهل عدالت، احسان و همچنین اهل محبت هستند و اگر کسی بخواهد انسان خیرخواهی باشد، باید این سه مولفه را رعایت کند تا سبب عاقبت به خیری وی شود.

بقای دین مبین اسلام مرهون امام حسین(ع) است

در ادامه این مراسم نیر مسئول هماهنگی امور ایثارگران استاندار آذربایجان‌غربی با تسلیت شهادت امام حسین(ع) و تبریک ورود آزادگان به خاک میهن، گفت: شهدا به عنوان ذخایر کشورمان هستند بنابراین باید این ذخایر را استخراج و جواهرات آن را خارج کرد و در جلوی دید انظار گذاشت.

عبدالرحیم نیساری اظهار داشت: زمانی که از حضرت سیدالشهدا(ع) درخواست شد که باید با یزید بیعت کند، ایشان سر باز زد و فرمود که با این کار باید فاتحه اسلام را خواند بنابراین دین مبین اسلام و بقای آن مرهون رشادت های امام حسین(ع) است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید نسبت به امام زمان خود شناخت کافی را به دست آورد، تصریح کرد: امام حسین(ع) را کسانی به شهادت رساندند که نسبت به مقام امامت هیچ آشنایی نداشتند.

مسئول هماهنگی امور ایثارگران استاندار آذربایجان‌غربی، گفت: بی‌شک منافقان سبب شهادت حضرت سیدالشهدا(ع) شدند چون در ظاهر امر به اسلام، ایمان داشتند اما در خفا کار دیگری انجام می‌دادند که همین سبب شد، مصیبت عظمایی در اسلام به وجود آید.

وی افزود: بر این اساس، باید امام زمانه خود را شناخت و از نفاق و عدم شناخت پرهیز کرد تا مسئله کربلا و عاشورا بار دیگر تکرار نشود.

حجت‌الاسلام نیساری در ادامه تأکید کرد: بی‌تردید اگر امروز نسبت به ولی‌فقیه و مقام معظم رهبری تبعیت درست وجود نداشته باشد، امام عصر(عج) را نیز نمی‌توان همراهی کرد.

انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdcfeydtxw6dv1a.igiw.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی