تاریخ انتشار۳ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۴۹
کد مطلب : 594527
در پانزدهمین جلسه از سلسله نشست های امت همدل مطرح شد:

فرا قانونی بودن رژیم صهیونیستی، نتیجه حمایتهای غرب است

رژیم صهیونیستی با هدف فرسایش و تضعیف نیروی مقاومت، کودکان را مورد هدف قرار می دهد
در پانزدهمین جلسه از سلسله نشست های امت همدل عنوان شد: اسرائیل مدعی است که این سرزمین متعلق به خودش است و فلسطینی ها حقی در آن ندارند؛ این یک رفتار فراقانونی است و این فرا قانونی بودن رژیم صهیونیستی، نتیجه حمایتهای غرب است. 
فرا قانونی بودن رژیم صهیونیستی، نتیجه حمایتهای غرب است
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، پانزدهمین جلسه از سلسله نشست های امت همدل با عنوان "فلسطین در دایره تبیین" برگزار شد.

در ابتدای این نشست  حسین رویوران، رئیس هیئت امناء اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری به تشریح تفاوت یهودیت و صهیونیسم پرداخت و گفت: در تمام رفتارهای رسمی رژیم صهیونیستی از جمله فعالیتهای اقتصادی، ساخت و ساز و ..‌ نژاد پرستی این رژیم را شاهد هستیم. 

وی گفت: در فلسطین الان دو بخش داریم، یک بخش طرفدار ائتلاف راستگرا و یک بخش مخالف اینها هستند و این دو بخش الان در تقابل با هم هستند که نتیجه فکر و عمل رژیم صهیونیستی است. 

رویوران خاطر نشان کرد: در ۷۵ سالی که از اعلام موجودیت رژیم صهیونیستی می گذرد، این رژیم تاکنون به هیچ قطعنامه ای عمل نکرده است. 

وی افزود: این رژیم نه تنها قبول نکرده آوارگان فلسطینی را برگرداند، بلکه از سازمان ملل خواسته است، تعریف آوارگان را عوض کند و آوارگان فلسطینی را همانند دیگر آوارگان قلمداد کند که مشمول قانون بازگشت نباشند.
 
کارشناس مسائل بین الملل اظهار داشت: اسرائیل مدعی است که این سرزمین متعلق به خودش است و فلسطینی ها حقی در آن ندارند؛ این یک رفتار فراقانونی است؛ اساساً اسرائیل از طرف انگلیس طراحی شده است تا از منافع غرب دفاع کند، پس جدا از غرب نیست و  بخشی از غرب است. بنابراین فرا قانونی بودن رژیم صهیونیستی، نتیجه حمایتهای غرب است. 

رویوران در ادامه به وضعیت کودکان در فلسطین پرداخت و  گفت: زندگی کودکان فلسطینی اشک و خون و جهاد است؛ خیلی از اینها در اردوگاه به دنیا آمده اند، اساساً به دلیل سرکوب جامعه فلسطینی، این کودکان‌ شرایط خاصی دارند، اما مانند کوه استوارند و نقش‌مهمی در معادله رویارویی با رژیم‌صهیونیستی دارند. 

وی اظهار داشت: کنوانسیون کودک سازمان ملل، زندانی و شکنجه برای کودکان‌ را ممنوع‌ می داند، در حالی که رژیم‌صهیونیستی صدها کودک را در فلسطین کشته و یا بازداشت کرده است، کودکان نیمی از جامعه فلسطین هستند و یکی از ستم هایی که بر کودکان فلسطینی می رود فقر است؛ فقر در فلسطین به دلیل نوع رفتار رژیم صهیونیستی است. ۲۴ درصد از مردم فلسطین در نتیجه رفتارهای رژیم صهیونیستی، زیر خط فقرند و نیاز به کمک دارند.

در ادامه این نشست احمدرضا روح الله زاد،  مدیر خبر خبرگزاری قدس اظهار داشت: رژیم صهیونیستی و یهودیان از ابتدا خود را نسبت به دیگر نژادها و اقوام برتر می‌دانستند. آنها خود را فرزند خدا می‌د‌انند و بر برتری خود تأکید دارند و با چنین افکار و آموزه هایی رشد کرده اند و تا جایی پیش می‌روند که دچار چنین رذایل اخلاقی می‌شوند که دست به کودک کشی می‌زنند.
 
وی افزود: یهودیان این چنین جنایت‌هایی را تنها در فلسطین رقم نمی‌زنند بلکه در صبرا و شتیلا و یا در جنگ غزه عملیات کور انجام می‌دهند و کودکانی که مشغول‌بازی هستند را  می‌کشند.
 

مدیر خبر خبرگزاری قدس خاطر نشان کرد: اگر کشورهای تولید کننده بخواهند تسلیحاتی را به فلسطین ارسال کنند بدون جلب رضایت رژیم صهیونیستی این مسئله صورت نمی‌گیرد. ما باید به دنبال چرایی حمایت غرب از رژیم صهیونیستی باشیم؟ اگر از ابتدا به نوع سیاست رژیم صهیونیستی نگاه کنیم می‌بینیم که غرب به دلیل اینکه این رژیم اهداف استعمارگری را دنبال می‌کند و در پی غصب کشورهای منطقه است از آن حمایتهای همه جانبه انجام می‌دهد.

وی تأکید کرد: تا زمانی که اسرائیل وجود دارد باید شاهد غارت ثروت کشورهای منطقه باشیم، زمانی که منطقه را ناامن کنند و ثروت آن را به تاراج ببرند، سرمایه های انسانی یعنی جوانان به سوی کشورهای غربی حرکت می‌کنند و باعث می‌شود نیروی نظامی که با این رژیم کودک کش مقابله می‌کنند روز به روز کمتر شود.

روح الله زاد تصریح کرد:  جامعه فلسطینی بیش از یک قرن است که  در اشغال رژیم صهیونیستی است در طی این مدت مقاومت در جامعه فلسطینی نهادینه شده و همواره وجود داشته است. این رژیم صهیونیستی با هدف فرسایش و تضعیف نیروی مقاومت، کودکان را مورد هدف قرار داده است.

وی ادامه داد: غربی‌ها هر اقدامی را که منجر به کاهش قدرت رژیم صهیونیستی شود بر نمی‌تابند بنابراین رژیم صهیونیستی آسوده خاطر است و دست از جنایتهای خود نمی‌کشد.

روح الله زاد اذعان کرد: جامعه جهانی در حال شکل گیری نظم جدید و چند جانبه گرایی است؛ اگر نظم جهانی می‌خواهد قوام بگیرد و ضربه کاری را به غرب بزند باید سازوکار های جدیدی را تعریف کند تا بتواند غرب را از میدان داری آنهم در عرصه پادگانی خارج کند.

در ادامه دکتر محمد شاهدی، قائم مقام جمعیت دفاع از مردم فلسطین تصریح کرد: صهیونیستها به صراحت اعلام می‌کنند که ما باید اسبابی را فراهم کنیم تا جوانان غیر یهودی به سمت بی بند باری بروند؛ آنها خواهان این هستند که بستر دینی و سیاسی صهیونیست یهودی را یک نظام آپارتاید نشان دهند و میخواهند همه جهان به غیر از خودشان چالشهای فراوانی را متحمل شوند.


وی افزود: ما در صهیونیسم می‌بینیم که آپارتاید و نژادپرستی به چه شدتی در ارکان رژیم صهیونیستی نفوذ کرده و شاهد هستیم که در سرزمین های اشغالی عملا قانون مصادره زمین صورت گرفته است. نیمی از سرزمین فلسطین به اشغال صهیونیسم است و مردمان این سرزمین چاره ای جزء تسلیم ندارند چرا که نه حق بازگشت و نه حق شهروندی دارند.

قائم مقام جمعیت دفاع از مردم فلسطین خاطر نشان کرد: در قانون ساخت و ساز یهودیان در هرجا که اراده کنند ساخت و ساز انجام می‌دهند اما به فلسطینیان چنین اجازه ای داده نمی شود. در سرزمین های اشغالی حق تعیین سرنوشت منحصراً به یهودیان می‌رسد. همچنین در بحث زبان باتوجه به اینکه بیشتر جمعیت آن سرزمین به زبان عربی مسلط هستند اما زبان عبری حاکم است و باید بگوییم که این قانون ننگین ترین قوانین در سراسر دنیا است.

در ادامه گفت: بنابراین مبارزه با اسرائیل و مقاومت در برابر نابودی فلسطین یک امری است که کشورهای اسلامی باید آن را در اولویت خود قرار دهند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نگرانی بعدی رژیم صهیونیستی زنان فلسطینی است، این رژیم غاصب خوب می‌داند که زنان در گسترش فرهنگ فلسطینی تأثیرگذار هستند بنابراین در نظر دارد که آنان را از بین ببرد. 

انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcj8xeiauqehiz.fsfu.html
نام شما
آدرس ايميل شما