تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱:۳۳
کد مطلب : 594733
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

دینداری محور اصلی زندگی انسان ها است

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با عنوان اینکه دینداری محور اصلی زندگی انسان ها است بر عدم خروج و فاصله گرفتن از دایره دین تأکید کردند.
دینداری محور اصلی زندگی انسان ها است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: دین محور زندگی ما است انسان مومن از دایره دین خارج نمی شود اگر اعتقاد ضعیفی داشته باشد از این دایره خارج شده و خود را به هلاکت می اندازد.
 
آخوند «ناصر قزل» در نماز جمعه این هفته مسجدالنبی قازان قایه مراوه تپه، اظهار کرد: ایمان همان ریسمانی است که ما را به دین وصل می کند و اگر این طناب سست و ضعیف شود انسان از دین دور می شود، کسی که خداوند را قبول دارد به قرآن و پیامبران نیز معتقد خواهد بود و ایمان کسی که به قرآن و رسولش باور نداشته باشد کامل نخواهد بود.
 
به گفته وی؛ مادامی که اعمال و اذکار ما فقط برای خداوند انجام شده مورد رضایت الهی قرار خواهد گرفت در غیر این صورت انتظار اجر و ثواب از طرف خداوند نباید داشته باشیم.
 
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با یادآوری اینکه صدام به امید شکست دادن ایران و رسیدن سه روزه به تهران، به کشورمان حمله کرد، تصریح کرد: نیروهای بعثی خرمشهر را اشغال کرده و به شدت از آن محافظت کردند، صدام در تلویزیون عراق اعلام کرد که خرمشهر دیگر یکی از استان های عراق شده و ایرانی ها دیگر نمی توانند آنرا بازپس گیرند.
 
وی افزود: رزمندگان و دلاورمردان بسیجی و سپاهی ما کار غیرممکن را در فتح خرمشهر ممکن کردند و به همین خاطر امام خمینی (ره) اعلام کرد: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
 
به گفته وی؛ روایتی است که می گوید: «حب الوطن من الایمان»، دوست داشتن وطن از ایمان است و ما هم برای اظهار خوشحالی از آزادسازی خرمشهر این پاره میهن اسلامی سالروز فتح آنرا تبریک می گوییم.
 
آخوند قزل حجاب و عفاف را مسئله ای دینی و از ضروریات اسلامی دانست و گفت: خداوند قانون حجاب را وضع کرده است و بی حجابانی که تن به این قانون الهی نمی دهند شریعت الهی را زیرپا گذاشته و به قانون الهی بی اعتنا شده اند.
 
وی ادامه داد: انسان بنا به فطرت انسانی، خود را می پوشاند و برهنگی را مخالف فطرت انسانی می داند.
 
زندگانی فاطمه معصومه (س) الگویی برای دختران و بانوان باشد
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون، گفت: زندگانی و اخلاق حضرت فاطمه معصومه (س) باید الگوی دختران و بانوان ما باشد.
آخوند «مددآقا هوشمند» در نماز جمعه مصلای شهر مرزی اینچه برون با اشاره به ولادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و روز دختر، اظهار کرد: سیره و منش این بانوی بزرگ اسلام به ویژه در مسئله عفاف و حجاب که دشمنان اسلام و کشورمان، با تبلیغات شدید در صدد ترویج بی حجابی و بی بند باری هستند الگوی خوبی است.
 
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون با بیان اهمیت و فضیلت صلوات بر محمد مصطفی(ص)، تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: «نزدیکترین افراد به من کسانی هستند که برایم صلوات زیاد می‌ فرستند، در روی زمین فرشتگانی هستند که مأموریت دارند افرادی که برای من صلوات می ‌فرستند صلواتشان را بر من برسانند و از درجه و ثواب صلوات برخوردار می شوند».
 
وی ادامه داد: روز جمعه روز پر یمن و پر برکتی است، در فرستادن صلوات همه وقت به ویژه در روز آدینه غافل نشویم و از فضیلت و ثواب صلوات بهره‌ مند شویم.
 
به گفته وی؛ استغفار درجه ای است که خداوند بر بندگانش داده است، استغفار از گناهان موجب دستیابی به سعادت و برخورداری از رزق و روزی خواهد شد.
 
آخوند هوشمند با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر، ابراز کرد: شجاعت و ایثارگری رزمندگان جان برکفان 8 سال دفاع مقدس در این رویداد بزرگ قابل تحسین است.
 
وی افزود: با توجه به اهمیتی که این اقدام بزرگ رزمندگان اسلام داشت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) درباره آزادسازی خرمشهر فرمود: «خرمشهر را خدا آزاد کرد».
 
دیپلماسی قوی ایرانی نگرانی دشمنان را به همراه دارد
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال، گفت: دیپلماسی قوی ایرانی نگرانی دشمنان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی را به همراه دارد.
 
آخوند «یوسف ایری» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر سیجوال بندر ترکمن با اشاره به سفر موفقیت آمیز رئیس جمهور به کشور دوست و مسلمان اندونزی، اظهار کرد: این کشور پرجمعیت ترین کشور مسلمان است و برقراری زمینه های ارتباط با این کشور باید بهتر از گذشته شود.
 
به گفته وی؛ این کشور پرجمعیت نیازمند محصولات و تولیدات ایرانی است و با برقراری دیپلماسی قوی می توان منافع سرشاری عاید کشور کرد.
 
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال با عنوان اینکه دشمنان به دنبال ایجاد فاصله بین ملل مسلمان هستند، تصریح کرد: ضروری است با قوی تر کردن دیپلماسی ارتباط نزدیک تر و بهتری با کشورهای مسلمان که قرابت و نزدیکی زیادی با ایران دارند ایجاد کنیم.
 
وی ادامه داد: از ظرفیت هایی که برخی از کشورهای اسلامی دارند غفلت نکنیم، برقراری ارتباط نزدیک با کشورهای اسلامی نیازمند فعال شدن حوزه دیپلماسی کشور است و هر گونه کوتاهی در این زمینه به ضرر کشور خواهد بود.
 
به گفته وی؛ ارتباط با عربستان و مصر به نفع ایران و این کشورهای اسلامی خواهد بود و قطعا نگرانی نظام سلطه را به دنبال خواهد داشت که نمی خواهند هیچ وقت ملل مسلمان ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند تا نیات شوم خودشان را عملی کنند.
 
بانوان مسلمان در رعایت حجاب کوشا باشند
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا، گفت: بانوان مسلمان در رعایت عفاف و حجاب کوشا بوده و با جدیت درباره این مسئله در خانواده و جامعه برخورد کنند.
 
آخوند «آق محمد طعنه» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع مصلحی شهر آق قلا با اشاره به اهمیت مسئله حجاب و پاکدامنی از نظر اسلام و قرآن، اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از زنان مسلمان می دانند که حجاب و عفاف قانون خداوندی است؛ ولی اهتمام و جدیت لازم را در رعایت آن ندارند.
 
به گفته وی؛ رعایت حجاب و عفاف مختص زنان امت اسلامی نبوده؛ بلکه مردان نیز در انجام این امر مهم اسلامی و قرآنی اهتمام لازم را داشته باشند.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا، خاطر نشان کرد: قانون حجاب را خداوند وضع کرده است و علما، روحانیون، مسئولان و همه مردم وظیفه دارند که این قانونی که از سوی خداوند متعال برای جامعه انسانی وضع شده را به خوبی اجرا کنند.
 
وی ادامه داد: اگر کوتاهی در این امر مهم صورت گیرد متوجه همه مردم به ویژه مسئولان خواهد شد.
 
انسان های صالح نزد خداوند اجر و قرب دارند
خطیب جمعه اهل سنت شهر گرگان، گفت: انسان هایی که عملگرا بوده و اعمال صالح انجام می دهند نزد خداوند دارای اجر و قرب هستند.
 
آخوند «فرهاد مهربخش» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر گرگان، اظهار کرد: انسان باید از نیش زبان و آزاردادن دیگران از این طریق خودداری کرده و قلب خویش را صیقل داده و از چرکین شدن آن جلوگیری کند.
 
به گفته وی؛ زبان و قلب از مهمترین اعضای انسان هستند که می توانند انسان را بهترین انسان کرده و یا در زمره گناهکارترین انسان ها قرار دهد.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهر گرگان با اشاره به زندگی لقمان حکیم، اظهار کرد: این فرد که هیچ امتیازی به لحاظ ظاهری و مادی نداشت؛ ولی با علم و دانشی که آموخته بود جزو بهترین انسان ها قرار گرفت.
 
وی افزود: لقمان حکیم پندها و اندرزهایی برای فرزندان خویش داشته و آنها را در ثابت قدم ماندن در مسیر الهی توصیه کرده است.
 
به گفته وی؛ با توجه به عزیز و محترم بودن لقمان حکیم در نزد خداوند، پیامبر بزرگوار اسلام (ص) نیز بسیار از این شخصیت در نزد اصحاب خویش به خوبی یاد کرده است.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdcip5awpt1a3y2.cbct.html
نام شما
آدرس ايميل شما