تاریخ انتشار۶ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۹:۲۵
کد مطلب : 594748
گزارش اخبار تقریبی در هفته‌ای که گذشت؛

آزادسازی خرمشهر یک پیروزی بزرگ بعد از انقلاب اسلامی بود/ انقلاب اسلامی با شعار اتحاد میان مسلمانان، زمینه های خصومت ورزی سلطه گران علیه ملت های اسلامی را محدود کرد

مهم‌ترین عناوین خبری با رویکرد تقریبی در هفته‌ای که گذشت با محوریت برگزاری سومین همایش «حجاب و عفاف فاطمی»، مصاحبه و گفت وگو با علمای شیعه و اهل سنت، پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی درپی درگذشت ماموستا محمودی و... منتشر شد.
آزادسازی خرمشهر یک پیروزی بزرگ بعد از انقلاب اسلامی بود/ انقلاب اسلامی با شعار اتحاد میان مسلمانان، زمینه های خصومت ورزی سلطه گران علیه ملت های اسلامی را محدود کرد
به گزارش خبرنگار حوزه اندیشه خبرگزاری تقریب، اخبار تقریبی این خبرگزاری در هفته‌ای که گذشت به شرح ذیل است:

*دبیرکل مجمع تقریب درهمایش «حجاب و عفاف فاطمی»: رعایت حدود الهی؛ مهم‌ترین عمل صالح/ حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به اینکه لازمه ادامه حیات طیبه انسان پس‌ از مرگ رعایت حدود الهی است، گفت: حجاب و عفاف یکی از حدود الهی است که باید رعایت شود و زنان اگر می‌خواهند زندگی و ازادی پس از مرگ را تجربه کنند باید این حدود الهی را رعایت کنند.
 


*دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با اسقف کلیسای ارتدوکس روسیه

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی که به جمهوری تاتارستان سفر کرده است، با رهبر کلیسای ارتدوکس روسیه دیدار و گفت‌ وگو کرد.


*به همت مجمع تقریب؛ همایش «حجاب و عفاف فاطمی» در قم برگزار شد

سومین همایش «حجاب و عفاف فاطمی» به همت اداره‌ بانوان معاونت ایران مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و با مشارکت جامعه‌الزهرا(س) با حضور گروهی از بانوان فرهیخته و پژوهشگر اهل سنت از سراسر کشور امروز سوم خردادماه در تالار بیداری اسلامی جامعه‌الزهرا(س) قم آغاز به کار کرد.*پیام تسلیت دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پی درگذشت ماموستا محمودی

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در پیامی درگذشت ماموستا مصطفی محمودی امام جمعه سابق پیرانشهر را تسلیت گفت.
 

*قناد باشی در گفت‌گو با تقریب:  انقلاب اسلامی با شعار اتحاد میان مسلمانان، زمینه های خصومت ورزی سلطه گران علیه ملت های اسلامی را محدود کرد

کارشناس مسائل غرب آسیا عنوان کرد: روابط نخبگانی بین کشورهای اسلامی و  ارتباط دانشگاهی که دانشگاهیان ما با هم دارند، از جمله نمونه های تأثیرگذاری انقلاب اسلامی و آغار یک حرکت مهم برای ایجاد وحدت بیشتر بین کشورهای اسلامی است.


*ماموستا ملااحمد شیخی در گفتگو با تقریب: آزادسازی خرمشهر یک پیروزی بزرگ بعد از انقلاب اسلامی بود/ دشمنان توانایی ایستادگی در مقابل قدرت این ملت و نظام را ندارند

امام جمعه شهرستان ثلاث باباجانی گفت: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام به جهانیان نشان داد که این انقلاب هرگز با زور اسلحه، موشک و بمب تسلیم خواسته های دشمنان نمی شود.
 

*ماموستا ملاعادل غلامی در گفت وگو با تقریب: مذاهب و قومیت ها هوشیار باشند که در دام جنگ ترکیبی دشمن گرفتار نشوند

امام جمعه اهل سنت شهرستان قصرشیرین گفت: مذاهب و قومیت ها در کشور نباید اجازه دهند که در دام جنگ ترکیبی دشمن گرفتار شوند زیرا گرفتاری در این دام، وحدت موجود در کشور را به شدت به خطر می اندازد.


*ماموستا بهمنی در گفت‌وگو با تقریب: ایران؛ پرچمدار حاکمیت اسلام در دنیا/ اسلام به سریع‌ترین دین درحال رشد در اروپا تبدیل شده است

مسئول دبیرخانه ائمه جمعه استان کردستان نظام جمهوری اسلامی ایران را "پرچمدار اسلام" در دنیا دانست که امواج حرکت اسلامی آن در دنیا شروع شده است.


*ماموستا ملارشید ثنایی در گفت وگو با تقریب: دشمن هیچگاه دوستدار و غمخوار ملت ایران نبوده و نیست

امام جمعه اهل سنت شهرستان سرپل ذهاب گفت: دشمن امروز مشکلات اقتصادی کشور را به بهانه‌ای برای آغاز دور جدیدی از اغتشاشات داخلی قرار داده است لذا شایسته است که ملت ایران فریب این مظلوم‌نمایی دشمنان را نخورند، زیرا دشمن در عمل نشان داده است که هیچگاه دوستدار و غمخوار ملت ایران نبوده و نیست.
 


*امام جمعه اهل سنت قشم در گفت‌وگو با تقریب: جهان اسلام امروز بیش از پیش به وحدت نیاز دارد

محمد نبوی با اشاره به این واقعیت که مسلمانان اکنون نیاز بیشتری به ایجاد وحدت در بین جامعه اسلامی و حتی کشورهای اسلامی دارند، گفت: اسلام در زمان پیامبر اکرم در سرزمین حجاز بود و دشمنانش قوم یهود و قریش، ولی امروز دشمنان اسلام در جای‌جای این دنیای پهناور حضور فعال دارند.
 


انتهای پیام/
https://taghribnews.com/vdceee8nvjh8ofi.b9bj.html
نام شما
آدرس ايميل شما