تاریخ انتشار۲۰ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱:۵۰
کد مطلب : 596226
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

تلاش دشمنان در تحریف مکتب امام خمینی (ره) با شکست مواجه است

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با بیان اینکه تلاش دشمنان در تحریف سیره و منش امام خمینی (ره) با شکست مواجه است بر ادامه مکتب آن حضرت تأکید کردند.
تلاش دشمنان در تحریف مکتب امام خمینی (ره) با شکست مواجه است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال، گفت: رهبر معظم انقلاب در مراسم ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی آن حضرت را از سرآمدان تاریخ کشور دانستند که هیچ وقت قابل حذف و تحریف نیست.
 
آخوند «یوسف ایری» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر سیجوال با اشاره به شخصیت بالای امام راحل، اظهار کرد: امام همام با پیروزی خود مکتبی را بنیان نهاد که تحولات عظیم و شگرفی را در داخل و خارج از کشور باعث شدند.
 
به گفته وی؛ بسیاری از موفقیت های امروز کشور در سطح بین المللی مرهون تلاش های شبانه روزی امام خمینی (ره) است.
 
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال با تأکید بر ادامه راه امام راحل در زمینه های مختلف، تصریح کرد: تبعیت از مکتب متعالی امام خمینی (ره) پیشرفت و شکوفایی کشور را به دنبال خواهد داشت.
 
ادای نماز بهترین وسیله برای یادکردن خداوند است
امام جمعه اهل سنت نگین شهر، گفت: ادای نماز و خواندن قرآن کریم بهترین وسیله برای یادکردن خداوند است.
 
آخوند «ابوبکر خوجملی» در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد جامع نگین شهر با بیان اینکه انسان دائما باید به یاد و ذکر خدا مشغول باشد، گفت: در انجام امورات روزمره و یا در سایر کارها و اعمال نباید از خدا غافل باشیم.
 
به گفته وی؛ یاد خدا برای انسان مسلمان به ویژه در گرفتاری ها و پريشاني ها، موجب گشايش و رحمت است.
 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر با بیان اینکه در کسب رزق و روزی حلال انسان باید به خداوند توکل کند، تصریح کرد: رزق و روزی همه جنبنده های روی زمین چه انسان باشد چه حیوان و یا پرنده بر عهده خداوند است.
 
وی افزود: اگر انسان به فرامین پایبند باشد و در انجام عبادات استقامت داشته باشد یقینا درهای رزق و روزی بر او گشوده خواهد شد.
 
به گفته وی؛ اگر انسان حقيقتا بر خدا توکل کند خداوند به او رزق و روزی خواهد رسانید همچنانی که یک پرنده از آشیانه خود با شکم خالی پرواز کرده و در هنگام برگشت با شکم پر به خانه برمی‌ گردد و این به معنای این نیست که انسان در کسب رزق و روزی حلال منفعل باشد؛ بلکه باید تمام سعی و کوشش خود را بکار بندد و میسر و آسان کردن آن با خداوند است.
 
آخوند خوجملی با عنوان اینکه هیچ انسانی نباید از رحمت و مغفرت خداوند نا امید شود، گفت: رحمت خداوند شامل همه انسان ها حتي افراد گناهکار نیز می ‌شود چرا که خداوند متعال رحمان و رحیم است و درهای رحمت و بخشش او همیشه به روی بندگان باز و گشوده است.
 
نزد خداوند نیات انسان ها مهم است
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون، گفت: نزد خداوند متعال نیات انسان ها مهم و ارزشمند است.
 
آخوند «مدد آقا هوشمند» در نماز جمعه این هفته مصلای شهر مرزی اینچه برون با اشاره به ارزش و فضیلت نیت، اظهار کرد: خداوند متعال به شکل، دارایی و اموال مردم نمی نگرد؛ بلکه به دل ها، نیات و اعمال انسان نظر می ‌کند.
 
به گفته وی؛ هرکس نیت، حرکت و هجرتش در جهت و برای خدا باشد سعادتمند بوده و آنکس که نیتش دنیوی باشد در این دنیا به مرادش خواهد رسید؛ اما در آخرت برایش سودی نخواهد داشت و همیشه در حسرت و خسران خواهد بود. بنابراین نیتمان در انجام هر امری و خواسته ای باید خیر باشد چرا که رتبه و فضیلتی که خداوند بر بنده اش خواهد بخشید بر اساس نیت خیر است.
 
امام جمعه اهل سنت شهر مرزی اینچه برون با برشمردن برخی وظایف و مسئولیت های والدین ابراز کرد: تشویق و ترغیب فرزندان به آموزش مسائل دینی و حضور در کلاس های قرآنی و مساجد و محافل دینی از اهم مسئولیت های اولیا به ویژه در این برهه زمانی است.
 
وی افزود: تلاش و جدیت در این امر باعث خواهد شد که خداوند نعمت و برکاتش را بر ایشان عطا کند.
 
فریضه حج وحدت آفرین است
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا، گفت: فریضه حج برای امت اسلامی وحدت آفرین است.
 
آخوند «اسماعیل قرنجیک» در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد جامع مصلحی آق قلا با اشاره به فضائل و برکات ایام حج تمتع ابراهیمی، اظهار کرد: از آنجائیکه عده زیادی از مسلمانان از کشورهای مختلف در ایام حج در سرزمین وحی جمع می شوند حج ابراهیمی توان و ظرفیت فراوانی برای ایجاد وحدت و انسجام در بین امت اسلامی دارد.
 
به گفته وی؛ ضروری است سران و مسئولان کشورهای اسلامی از این ظرفیت غفلت نکرده و از این ایام به نحو شایسته ای در راستای همگرایی با همدیگر نهایت بهره را بگیرند.
 
خطیب جمعه اهل سنت شهر آق قلا در ادامه از نمازگزاران خواست با توجه به تعطیلات تابستانی دانش آموزان آنها را به مکاتب دینی و کلاس های قرآنی که در مساجد از جمله مسجد جامع برگزار می شود ترغیب و تشویق نمایند.
 
وی ادامه داد: این نوع محافل و مجالس نورانی برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی و ارتقاء معنویت در جامعه بسیار موثر است.
 
اسلام افراد با ایمان را شایسته حکومت می داند
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: اسلام افراد متقی و با ایمان را شایسته حکومت بر مردم می داند.
 
آخوند «ناصر قزل» در نماز جمعه این هفته مسجد النبی قازان قایه مراوه تپه، اظهار کرد: در جهان امروز به زعم غربی ها و علاقمندان به فرهنگ و تمدن غربی دموکراسی بالاترین نوع حکومت ها شناخته می شود که در آن با رای مردم مسئولان انتخاب می شوند؛ ولی امروزه دموکراسی به سمت سیستم الیگارشی حرکت کرده است که در آن افرادی محدود ثروتمند و فاسد در رأس امور قرار می گیرند و بقیه مردم را مجبور به اطاعت می کنند.
 
به گفته وی؛ دین مبین اسلام حکومت را برای اشخاصی که مومن، با ایمان، شایسته و پرهیزکار باشند می داند و باید جامعه اسلامی به این سمت حرکت کرده و از حکومت هایی که با پوشش دموکراسی مردم را فریب می دهند دوری کند.
 
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با بیان اینکه اسلام یعنی تسلیم شدن در برابر خداوند است، تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم (آل عمران/19) می فرماید: «به تحقیق دین در نزد خداوند اسلام است و هر کس غیر از آن دینی بجوید هرگز از او پذیرفته نیست».
 
وی افزود: کلمه شهادت دروازه قلعه اسلام است که با گفتن آن وارد دروازه اسلام می شویم، مومن علاوه بر بر زبان آوردن کلمه شهادت، ایمان و باور قلبی خود را نیز به خداوند و هر آنچه او آفریده است را اقرار می کند.
 
به گفته وی؛ خداوند در قلب هر کسی که این کلمه را بر زبان بیاورد نور محمدی قرار می دهد و در روز قیامت زیر لوای محمد (ص) قرار می گیرند و از پیروان بقیه ادیان شناخته می شود.
 
آخوند قزل با بیان اینکه ارکان اسلام به ترتیب اهمیت آمده است، ابراز کرد: اول آن بر زبان آوردن کلمه شهادت است که با آن مسلمان می شویم، بعد از کلمه شهادت، رکن مهم نماز خواندن است که نخستین سؤال در قبر خواهد بود هر کسی از عهده این سؤال مهم برآید سعادتمند خواهد بود.
 
وی ادامه داد: سعی کنیم نمازهای پنج وقت را با خشوع و خضوع بخوانیم تا این رکن مهم در نزد خداوند پذیرفته شود.
 
به گفته وی؛ زمانی می توانیم نماز را کامل و با خشیت بخوانیم که از محرمات و لقمه حرام دور مانده باشیم.
 
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با یادآوری اینکه زکات نیز از ارکان دین است، گفت: پرداخت زکات مال انسان را پاک و مطهر می کند.

وی افزود: نفس اماره مال دنیا را در نظر انسان زیبا و دلربا نشان می دهد تا مانع پرداخت زکات شود؛ ولی انسان می تواند با روزه گرفتن نفس را خوار و ضعیف کرده و با گشاده دستی زکات خویش را به مستمندان پرداخت کند.
 
آخوند قزل، انجام حج را برای افراد توانمند به لحاظ مالی واجب دانست و گفت: در شریعت اسلام ضروری است انسانی که تمکن مالی دارد برای انجام فریضه حج برود.
 
وی ادامه داد: رسول اکرم (ص) فرموده است: «هر کسی حج کند و از انجام محرمات در ایام حج دوری کند همانند کودکی که تازه از مادر متولد شده پاک می شود».
 
فلسطین در مکتب امام خمینی (ره) جایگاه بالایی داشت
خطیب جمعه محله قارقی سیمین شهر، گفت: ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف در مکتب امام خمینی (ره) جایگاه بالایی داشتند.
 
آخوند «کریم کر» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع محله قارقی سيمين شهر با اشاره به حمایت امام خمینی (ره) از آرمان های ملت مظلوم فلسطین، اظهار کرد: هیچ کشوری از فلسطین حمایت نکرد؛ ولی امام با نامگذاری روز قدس مسئله فلسطین را در بین کشورهای اسلامی و جهان احیا کرد.
 
به گفته وی؛ امام خمینی (ره) وقتی اشغالگری صهیونیست ها را در فلسطین دید نتوانست نسبت به آن همه وحشی گری و ظلم ظالمان سکوت اختیار کند.
 
خطیب جمعه محله قارقی سیمین شهر با عنوان اینکه مسلمان نسبت به برادر مسلمان خود وظایفی دارد، گفت: مسلمان نسبت به برادر مسلمان خود 5 حق دارد، اول هر وقت او را ببیند سلام دهد و اگر ابتدا او سلام کرد جواب سلامش را بدهد.
 
وی افزود: دوم عیادت از بیماران است، خداوند فرموده اگر می خواهید مرا ببینید در هنگام عیادت از بیماران می توانید مرا ببینید».
 
به گفته وی؛ در موقع فوت فرد مسلمان در نماز جنازه و تشییع او شرکت کند، هر وقتی عطسه کند برایش صحت و سلامت طلب کند، به برادر مسلمان خود با دست و زبان آزار و اذیت نرساند و از او غیبت و تهمت نکرده و عیوبش را بپوشاند.
 
آخوند کر با اذعان بر اهمیت کمک به نیازمندان و محرومان جامعه، ابراز کرد: در روایت آمده است که اگر کسی مشکلات برادر مسلمان خود را حل کند خداوند نیز در روز قیامت مشکلاتش را حل می کند.
 
والدین وظیفه سنگینی در قبال تربیت فرزندان دارند
خطیب جمعه چنارلی، گفت: والدین وظیفه سنگینی در قبال تربیت صحیح فرزندان خود بر عهده دارند.
 
آخوند «زین العابدین قدیری» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع چنارلی با اشاره به تربیت فرزندان از دیدگاه قرآن، اظهار کرد: خداوند در سوره لقمان داستان لقمان حکیم و توصیه هایش به فرزندانش را آورده است که در تربیت صحیح آنها بسیار کوشیده بود.
 
 به گفته وی؛ این حکیم بزرگ فرزندان خود را فراوان نصیحت می کند و در این راه اهتمام لازم را داشته است که هر کاری را فقط به خاطر خداوند انجام دهند و رضایت او را در همه کارها در نظر گیرند .
 
خطیب جمعه چنارلی با بیان اینکه والدین فرزندان خود را با تکرار نصیحت کنند، گفت: شخصیت او را در جمع حفظ کنند تا نتیجه مثبت تربیت فرزند خود را در آینده مشاهده کنند.
 
وی افزود: فرزندان به والدین خود نیکی کنند؛ زیرا در این صورت فرزندان خودشان نیز به آنها احترام خواهند گذاشت.
 
به گفته وی؛ خداوند متکبران را دوست ندارد و لازم است انسان همه را یکسان ببینند که در این صورت جامعه اصلاح می شود.
 
آخوند قدیری با عنوان اینکه والدین باید در داشتن اخلاق و صفات شایسته تلاش کنند و در تربیت صحیح فرزندان بکوشند، گفت: در این عصر که عصر ارتباطات است و از هر طرف با اذهان و افکار نوجوانان و جوانان بازی کرده و بی حیایی را ترویج می کنند وظیفه داریم دست فرزندان خود را بگیریم و در تربیت صحیح آنها بکوشیم.
 
انتهای پیام/
 
 
https://taghribnews.com/vdchi-nm-23nwid.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما