تاریخ انتشار۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰:۲۴
کد مطلب : 607836
ائمه جمعه اهل سنت گلستان:

احترام و محبت به یکدیگر میراث گرانقدر پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است

امامان جمعه اهل سنت استان گلستان با عنوان اینکه احترام و محبت نسبت به یکدیگر میراث گرانقدر پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است بر پایبندی بر این مسیر ارزشمند تأکید کردند.
احترام و محبت به یکدیگر میراث گرانقدر پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) است
به گزارش خبرنگار حوزه استان های خبرگزاری تقریب، امام جمعه اهل سنت نگین شهر، گفت: ثمره میراثی که آن حضرت باقی گذاشتند اتحاد، همدلی و وحدت است که این امر در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محقق شده است.
 
 آخوند «ابوبکر خوجملی» در خطبه های نماز جمعه این هفته مسجد جامع نگین شهر با بیان اینکه ماه ربیع الاول ماه تولد رسول اکرم (ص) است، اظهار کرد: حضرت امام خمینی رحمه الله علیه از ابتدای انقلاب اسلامی جهت همدلی و اتحاد امت اسلامی هفته ای را به نام هفته وحدت نامگذاری کردند که مايه خیر و برکت برای اسلام و مسلمین شد.
 
 به گفته وی؛ تولد حضرت محمد مصطفی (ص) یعنی متولد شدن نور ایمان در عالم هستی یعنی تولد علم، تعلیم و تعلم و زدودن جهل و نادانی از امت اسلامی است.
 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) نسبت به امت خود بسیار مهربان، دلسوز و همچنین خیرخواه امت خود بود، اظهار کرد: او دائما در تلاش بود تا امت خود را از جهل و نادانی نجات دهد و از ظلم و ستم رهایی بخشد.
 
به گفته وی؛ حضرت رسول اکرم (ص) حتی نسبت به کودکان نیز مهربان و رئوف بودند چرا که آن حضرت امام حسن و امام حسین علیهما السلام را در کودکی به آغوش می‌ گرفت و می‌ بوسید و از روی  محبت با آنان رفتار می‌کرد.
 
آخوند خوجملی با بیان اینکه رسول اکرم (ص) به واسطه مهربان بودن و رحمت بودن خود امت اسلامی را زیر پرچم اسلام قرار داد، تصریح کرد: آن حضرت مسلمانان را "انما المؤمنون اخوه" خوانده و تمام مسلمانان را با هم برادر کرد.
 
وی افزود: برادر بودن یعنی مقصد تمام آن ها یکی است و آن رسيدن به مقام رضوان و رضایت خداوند است.
 
امام جمعه اهل سنت نگین شهر دفاع مقدس را تداعی کننده رشادت ها و مجاهدت های رزمندگان اسلام دانست و گفت: آنان برای حفظ و دفاع از مرزهای کشور فداکاری کردند و خون خود را تقديم انقلاب کردند.
 
وی ادامه داد: اگر امروز مرزهای ما از امنیت کامل برخوردار است و ما در آرامش و آسایش هستیم به واسطه رشادت شهدا، ایثارگران، جانبازان و رزمندگان است که خود را فدا کردند تا ما در امنیت کامل باشیم و نکوداشت این ايام فرصت مناسبی برای جبران بخشی از خودگذشتگی این عزیزان است.
 
آخوند خوجملی در پایان از ریاست جمهوری که در سازمان ملل قرآن را به دست گرفتند و عظمت و شکوه  قرآن را به جهانیان معرفی نمود تقدیر و تشکر کرد و گفت: این برای ما افتخار است که رئیس جمهور ما با تمام اقتدار و ابهت قرآن را به تمام ملل و کشور ها نشان دادند و از قرآن کریم دفاع کردند قرآنی که کلام خدا و معجزه و یادگار رسول خدا (ص) است.
 
ملت ایران به پشتوانه ایمان و رهبری دشمن را شکست داد
امام جمعه اهل سنت اینچه برون، گفت: ملت ایران در دوران دفاع مقدس به پشتوانه ایمان و رهبری دشمن را شکست داد.
 
آخوند «مدد آقا هوشمند» در نماز جمعه این هفته مصلای نماز جمعه شهر اینچه برون با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: مردم کشورمان از اقشار مختلف با آغاز حمله رژیم بعثی عراق جهت دفاع از دین و وطن و ناموس عازم جبهه های جنگ شدند.
 
به گفته وی؛ ضروری است در همه حال و ایام در مقابل دشمنان کشور و اسلام آمادگی داشته باشیم و فرزندان خود را نیز طوری تربیت کنیم که آمادگی رویارویی با دشمن چه در جبهه های زمینی وچه در جبهه های فرهنگی را داشته باشند که در این صورت پیروزی با ما خواهد بود.
 
امام جمعه اهل سنت شهر اینچه برون با تبریک ولادت با سعادت نبی مکرم اسلام (ص) و هفته وحدت، تصریح کرد: رسول اکرم (ص) با ولادت خویش همانند چراغ و نوری ربانی بر عالمیان شد، در قرآن کریم نیز اشاره شده ‌است که با ولادتش ظلم و ستم در زمین برچیده شده و عدالت برقرار خواهد شد.
 
وی افزود: در کتاب های مقدس تورات و انجیل نیز به ولادت بزرگ مرد تاریخ اشاره شده است، مفتخر هستیم که پیرو آن حضرت و دین مقدس ایشان هستیم.
 
آخوند هوشمند با اعلام اینکه سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس از اول مهر آغاز می شود، ابراز کرد: آموختن علم و دانش بر هر فردی لازم و ضروری است و در قرآن کریم نیز اهمیت و فضیلت آن بیان شده است که کسانی که می دانند با کسانی که نمی دانند برابر نمی داند.
وی ادامه داد: رسیدن به رستگاری و موفق شدن به مقابله با دشمن به یادگیری علم و دانش نیاز فراوانی داریم.
 
به گفته وی؛ با شروع سال تحصیلی دانش آموزان و خانواده هایی هستند که از لحاظ مالی  در سطح پایینی هستند دستگیری از آنان در این ایام از ضروریات است تا آنان نیز بدون دغدغه دنبال آموختن علم باشند.
 
انسان مؤمن به زنده شدن بعد از مرگ معتقد است
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه، گفت: انسان مؤمن به بلند شدن از قبر و زنده شدن بعد از مرگ اعتقاد کاملی دارد.
 
آخوند «ناصر قزل» در نماز جمعه این هفته مسجدالنبی قازان قایه مراوه تپه با عنوان اینکه مرگ حق است، اظهار کرد: در نظر انسان های گذشته و امروزی اعتقاد و باور داشتن به زنده شدن بعد از مرگ از کارهای سختی است، حتی پیامبری همچون حضرت ابراهیم (ع) از خداوند خواست تا نحوه زنده شدن بعد از مرگ را به او نشان دهد خداوند نیز نحوه زنده شدن پرندگان مرده را به ابراهیم خلیل نشان داد تا ایمانش قوی تر شود، انسانی که مسلمان واقعی باشد باید باور و ایمان به آن داشته باشد.
 
امام جمعه اهل سنت قازان قایه مراوه تپه با بیان اینکه رسیدن به بهشت نهایت رشد و ترقی انسان است، گفت: قبل از رسیدن به بهشت در قیامت باید از پل صراط گذشت که انسان های نیکوکار از آن پل بنا به درجه ایمان خود عبور می کنند؛ ولی انسان های گناهکار از آن پایین افتاده و گرفتار غضب الهی می شوند.
 
وی ادامه داد: باید در این دنیا احکام الهی را انجام دهیم و لحظه لحظه خدا را حاضر و ناظر بر همه چیز بدانیم تا وارد بهشت خداوند شده و از نعمات بی پایان آن بهره مند شویم.
 
آخوند قزل با اشاره به مراسم مولود خوانی روز پنجشنبه 12 ربیع الاول، اظهار کرد: کوچک ترین خدمت به پیامبر بزرگوار اسلام (ص) اجری بی نهایت بزرگ خواهد داشت و همه ما باید در اینگونه مراسمات برای بهتر برگزار شدن آن به بهترین شکل ممکن کمک کنیم.
 
دلاوری های رزمندگان در دفاع مقدس ماندگار شد
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال، گفت: دلاوری های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس در یاد و خاطره ملت بزرگ ایران ماندگار شد.
 
آخوند «یوسف ایری» در نماز جمعه این هفته مسجد جامع ابوحنیفه شهر سیجوال با اشاره به حماسه آفرینی های سلحشوران اسلام در دوران دفاع مقدس، اظهار کرد: با توجه به اینکه هر ساله از آن دوران مقدس فاصله می گیریم؛ ولی لازم است به لحاظ شناختی و معرفتی به آن نزدیک تر شویم.
 
به گفته وی؛ امروز بالندگی و صلابت نیروهای نظامی و دفاعی کشور در سطح بین الملل به خاطر دلاوری های رزمندگان اسلام در طول 8 سال دفاع مقدس بوده است.
 
امام جمعه اهل سنت شهر سیجوال با عنوان اینکه قدردانی و تجلیل از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برای ما وظیفه است، تصریح کرد: اگر این خانواده ها فداکاری نمی کردند و پدران، همسران، برادران و پسران خود را به جبهه های حق علیه باطل نمی فرستادند این همه پیروزی نصیب این کشور نمی شد.
 
وی افزود: اگر دوباره دشمن قصد حمله به این کشور را داشته باشد این خانواده ها هستند که پیشقدم برای مبارزه با دشمن خواهند شد.
 
انتهای پیام/
 
https://taghribnews.com/vdchxqn--23nv6d.tft2.html
نام شما
آدرس ايميل شما
کد امنيتی